نامه بسیج دانشجویی 25 دانشگاه به قاضی پرونده مهدی هاشمی

بسيج دانشجويي,مهدي هاشمي

روابط عمومی سازمان بسیج دانشجویی کشور نامه بسیج دانشجویی 25 دانشگاه خطاب به قاضی مقیسه (قاضی پرونده مهدی هاشمی) را منتشر کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در متن این نامه آمده است:

«به نام خدا

جناب آقای قاضی مقیسه

با سلام و تبریک فرا رسیدن میلاد رسول اعظم(ص) و هفته وحدت

تاریخ پر فراز و نشیب انقلاب اسلامی بارها شاهد بی‌وفایی و خیانت دوستان و یا نفوذ فرصت‌طلبانی بوده که با ادعا و در لباس دوستی وارد ارکان اجرایی این نظام مقدس شده و پس از سوءاستفاده‌ های مالی و سیاسی ضربه خود را به نظام زده و ناخشنودی خود را از استقرار نظامی با داعیه عدالت‌خواهی و اجرای قوانین الهی در جامعه، در ایران اسلامی آشکار نموده‌اند.

شکی نیست که عدالت حکم می‌کند به جرایم افراد فارغ از وابستگی‌های سیاسی و خانوادگی ایشان رسیدگی شده و با عمل به اصول مترقی قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران که همه آحاد ملت را در برابر قانون یکسان می‌داند، بی‌هراس از ناخشنودی برخی افراد به اجرای عدالت پرداخت.

در روزهای اخیر و با تاکید مجدد رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه‌ای بر مبارزه جدی مسئولین قوا با فساد و مفسدان اقتصادی، بار دیگر مسئله مبارزه با فساد به صدر مطالبات بخش قابل توجهی از مردم به خصوص قشر فعال و عدالتخواه جامعه یعنی دانشجویان بازگشته است. اگرچه مبارزه با فساد نیاز به جدیت و همکاری هر سه قوه نظام داشته و احساس وظیفه همه مسئولان را می‌طلبد اما شکی نیست که مسئولیت قوه قضاییه به عنوان مجری و حافظ عدالت مسئولیتی بسیار خطیرتر و پر اهمیت‌تر است.

این روزها قوه محترم قضاییه در برابر آزمونی دشوار و تاریخی قرار گرفته است. سالیان سال است که افکار عمومی مردم ایران منتظر تعیین تکلیف پرونده‌های متعدد اتهامی آقای مهدی هاشمی به عنوان یکی از نمادهای بارز مفسدان اقتصادی است. اگرچه به جریان افتادن پرونده این آقازاده پر حاشیه که یکی از مطالبات اصلی جنبش دانشجویی در سال‌های اخیر بوده است، روزنه‌هایی از امید در مورد اجرای عدالت را ایجاد کرد، اما متاسفانه برگزاری غیرعلنی این محاکمه با وجود درخواست‌های مکرر مردم و نمایندگان مجلس برای علنی بودن آن و علیرغم ایستادگی های دستگاه قضایی بر سر اصول، نگرانی‌هایی مبنی بر اعمال فشار و نفوذ در این پرونده از سوی افراد و گروه‌های ذی نفوذ برای نادیده گرفتن جرائم نامبرده و تبرئه او ایجاد کرده است که با کمال تاسف نگرانی‌های موجود با رسانه ای شدن اخباری درخصوص احتمال تبرئه ایشان طی روزهای اخیر شدت یافته است.

با این تفاسیر بسیج دانشجویی که بخش قابل توجهی از دانشجویان دانشگاه‌های کشور را نمایندگی می‌کند، از جنابعالی و سایر مسئولین محترم قضایی می‌خواهد تسلیم فشارهای وارده نشده و ضمن دفاع از اعتبار و استقلال قوه قضاییه، پاسخی درخور به مطالبات عدالت‌خواهانه مردم نجیب ایران مبنی بر یکسان بودن همه در برابر قانون بدهید و شک نداشته باشید که در این راه علاوه بر امدادهای خداوند رحمان حمایت قاطبه ملت ایران به خصوص دانشجویان انقلابی را همراه خود خواهید داشت.

انتهای پیام

کد N661372