اولاند: اروپا باید خطوط ارتباطی با پوتین را باز نگه دارد

سیاسی

رییس‌جمهوری فرانسه اعلام کرد، در صورتی که در حل بحران اوکراین پیشرفت حاصل شود، تحریم‌های غرب علیه روسیه برداشته خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، فرانسوا اولاند، رییس‌جمهوری فرانسه با اشاره به تحریم‌های غرب علیه مسکو به دنبال مناقشات در اوکراین گفت: فکر می‌کنم تحریم‌ها باید متوقف شوند. در صورتی که پیشرفتی حاصل شود، باید تحریم‌ها را برداشت و در غیر این صورت تحریم‌ها به قوت خود باقی خواهند ماند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد، انتظار دارد در مذاکرات چندجانبه در آستانه که 15 ژانویه برگزار خواهد شد، پیشرفت‌هایی حاصل شود؛ مذاکراتی که در آن پترو پروشنکو، رییس‌جمهوری اوکراین با پوتین دیدار خواهد کرد.

اولاند گفت: من به یک شرط به آستانه خواهم رفت و آن این که پیشرفت جدیدی حاصل آید و معتقدم این امر محقق خواهد شد. با این حال، اگر رفتن به آستانه صرفا محدود به دیدار و صحبت کردن باشد، ارزشی ندارد.

رییس‌جمهوری فرانسه با بیان این که اروپا باید خطوط ارتباطی با رییس‌جمهوری روسیه را باز نگه دارد، گفت: پوتین نمی‌خواهد شرق اوکراین را به روسیه الحاق کند و او خود این موضوع را به من گفته است.

وی تصریح کرد: چیزی که پوتین می‌خواهد، بانفوذ باقی ماندن است. چیزی که او می‌خواهد این است که اوکراین به کمپ ناتو تبدیل نشود.

اولاند گفت: ما نیز خواهان این هستیم که پوتین به یکپارچگی ارضی اوکراین احترام بگذارد و از جدایی‌طلبان حمایت نکند.

انتهای پیام

کد N660911