صدور حکم اعدام علیه هشت متهم به انجام اقدامات تروریستی در پاکستان

سیاسی

دادگاهی در پاکستان حکم اعدام را علیه هشت متهم به انجام اقدامات تروریستی صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر ،روزنامه داون امروز گزارش داد که دادگاهی در پاکستان حکم اعدام را علیه هشت متهم به انجام اقدامات تروریستی صادر کرد که در میان آنها یکی از اعضای القاعده و چهار نفر از همراهانش دیده می شوند.

بر این اساس ذوالفقار علی یکی از اعضای القاعده در مارس 2004 به اتهام کشتار دو پلیس در نزدیکی کنسولگری آمریکا در کراچی متهم شده است.

حکم اعدام که در پی موافقت مجلس ملی پاکستان با تصویب قانون فعالیت مجدد دادگاههای نظامی بعد از انجام برخی اصلاحات در قوانین مجازات تروریست‌ ها صادر می شود، محکومیت چهار نفر از شبه نظامیان لشکر جهنگوی را نیز شامل می شود.

در همین رابطه "پرویز رشید" وزیر اطلاعات پاکستان از اصلاح قانون اساسی این کشور به منظور ایجاد دادگاهی ویژه برای محاکمه تروریست‌ ها خبر داده است.

در این نشست که با حضور رهبران نظامی و سیاسی و با ریاست "نواز شریف" نخست‌ وزیر پاکستان برگزار شد، بر لزوم محاکمه تمام تروریست‌ ها تاکید شد که غیرنظامیان بی‌ گناه را در خیابانها، بازارها، مدارس و سراسر پاکستان کشته و نیروهای امنیتی و تاسیسات نظامی را مورد هدف قرار می دهند.

پرویز رشید از ارائه این متمم برای قانون اساسی به مجمع ملی و مجلس عوام خبر داد و گفت این طرح روز دوشنبه به طرح گذاشته شده و تصویب می شود.