دیدار محرمانه پسرعموی بشار اسد با ولید جنبلاط

یک منبع مسوول مصری از دیدار محرمانه رئیس حزب سوسیالیست ترقی‌خواه لبنان با پسرعموی بشار اسد در مصر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری ارم نیوز، منبع مسوول مصری با اعلام این خبر عنوان داشت ولید جنبلاط، رئیس حزب سوسیالیست ترقی‌خواه لبنان و رهبر اقلیت دروزی در این کشور خواهان برگزاری این دیدار شده و تاکید کرده که این دیدار به صورت محرمانه و بدون حضور رسانه‌ها صورت گیرد.

به گزارش منابع، جنبلاط با عماد الاسد، پسرعموی بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه در این دیدار که در شهر "الاقصر" مصر برگزار شد درخصوص تحولات بحران سوریه، تاثیر آن بر لبنان و تاثیر تغییر موضع جنبلاط نسبت به حمایت از نظام اسد بر طایفه دروزی‌ها در لبنان بحث و تبادل‌نظر کردند.

منبع مذکور گزارش داد: آنچه برای جنبلاط مهم است آینده طایفه دروزی‌ها در سایه تشدید جنگ سوریه و تاثیر آن بر اوضاع سیاسی لبنان، وضعیت این گروه در سوریه و همچنین امکان رسیدن به توافقی برای دستیابی اتباع سوری به برخی حقوق سیاسی و اجتماعی در مقابل اتخاذ مواضعی است که مانع تقسیم سوریه شود.

به گزارش این منبع پسرعموی اسد در قاهره با برخی اعضای ائتلاف مخالفان سوری نیز دیدار و درخصوص لزوم ایجاد راهکار سیاسی برای حل بحران این کشور و کنار گذاشتن راهکار نظامی و همچنین ایجاد راهکارهایی برای حل و فصل اوضاع که مورد توافق طرف‌های درگیر باشد و به تقسیم سوریه نینجامد، گفت‌وگو کرد.

انتهای پیام

کد N657795