خودکشی در ارتش اسرائیل به بیش از دوبرابر رسیده است

فلسطين,اسراييل,غزه,خودكشي

براساس گزارشی مشخص شد که مجموع خودکشی در نیروهای دفاعی اسرائیل در سال 2014 به بیش از دو برابر افزایش یافته – یک سال پس از آنکه نرخ خودکشی سربازان اسرائیلی به پایین ترین حد خود رسید.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه اورشلیم پست نوشت: ارتش اسرائیل هرگونه ارتباط میان افزایش چشمگیر خودکشی سربازان و جنگ تابستان در غزه را رد کرده است.

در سال 2013، هفت سرباز اسرائیلی خودکشی کردند. براساس جدیدترین آمار ارتش اسرائیل، از آن زمان تاکنون، 15 سرباز اسرائیلی دست به خودکشی زدند. یکی از افسران ارشد در مدیریت پرسنل دفاعی اسرائیل مکررا اعلام کرده، مقام‌های تل ‌آویو به رسانه محلی گفتند که هیچ شواهدی مبنی بر ارتباط داشتن میان این خودکشی‌ها و عملیات ارتش وجود ندارد و ارتش هرآنچه را که در توانش است برای جلوگیری از خودکشی سربازان انجام می‌دهد.

نیروی دفاعی اسرائیل مدعی است که تمایل کلی برای خودکشی کاهش یافته استو ارتش اسرائیل گزارش داده که کمترین نرخ خودکشی در تاریخچه نیروهای دفاعی اسرائیل در سال گذشته میلادی بوده زمانیکه تعداد خودکشی‌ها نسبت سال قبل‌تر به نصف کاهش یافت. با فاکتور گرفتن جدیدترین آمار سال 2014، نرخ خودکشی‌ها در میان نیروهای دفاعی اسرائیل از 2010 75 درصد کاهش داشته است؛ زمانیکه 28 سرباز دست به خودکشی زدند. روزنامه هاآرتص گزارش داد، تحلیل داده‌ای 2099 تا 2011 نیز نشان می‌دهد که علت اولیه مرگ در میان سربازان نیروی دفاعی اسرائیل خودکشی بوده است.

سرتیپ موشه آلوش، رییس دفتر مدیریت پرسنل نیروی دفاعی اسرائیل در 2014 به اورشلیم پست گفته بود:‌ فعالیت‌های ما شامل بررسی سیستم ارائه اطلاعات اولیه درباره یک سرباز، کاهش دسترسی به سلاح و پراختن و توجه کردن به ارزش‌ها و پیام‌ها برای انتخاب راه درست زندگی است که باعث کاهش پدیده خودکشی به پایین‌ترین درجه ممکن می‌شود.

اسرائیل عملیات تهاجی خود علیه غزه تحت کنترل حماس را در 8 ژوئیه 2014 آغاز کرد و هدفش توقف پرتاب راکتی از جانب فلسطین به اسرائیل بود.

در جریان این حملات، بیش از 2000 فلسطینی که اکثرا غیرنظامی بودند و 63 نیروی دفاعی اسرائیلی کشته شدند. این حملات از جانب اسرائیل باعث تخریب مناطق زیادی در غزه و بی‌خانمانی 425 هزار تن دیگر شد.

موشه یعالون، وزیر جنگ اسرائیل در تابستان 2014 مکررا اعلام کرد: ما به جستجو و هدف قرار دادن حماس هرجا که باشند ادامه می‌دهیم.

انتهای پیام

کد N656769