رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه:

مردم برای انتخابات سال آینده آگاه باشند

سيد رضا تقوي,نماز جمعه

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: فتنه سال 88 اختلاف بین دو نفر نبود بلکه اختلاف بین دو جریان فکری و دو نگاه فکری بود که برای جمع کردن سفره نظام آمده بودند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمین تقوی در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران پیرامون موضوع فتنه و فتنه‌گری، گفت: فتنه موضوعی است که یادآور خاطرات تلخی در تاریخ انقلاب اسلامی بوده است و خسارات‌های سنگینی را بر جمهوری اسلامی و مردم مسلمان و شهیدپرور کشورمان وارد کرد.

وی با اشاره به اینکه فتنه لایه‌های مختلفی دارد، ادامه داد: فتنه دارای لایه‌های بیرونی و درونی است که لایه‌های درونی به دو دسته روی صحنه و پشت صحنه (باطن) تقسیم می‌شوند و ما معمولا به لایه‌های باطنی توجهی نداریم و افراد پشت صحنه کسانی هستند که فتنه را برنامه‌ریزی می‌کنند و به افرادی که در روی صحنه آمدند و با بلوک سیمانی به بسیجیان ضربه وارد کردند و آنها را کشتند، راه را نشان می‌دهند.

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور ابراز امیدواری کرد که اسناد فتنه 88 منتشر شود و افرادی که در پشت صحنه این فتنه بودند به روی صحنه بیایند.

تقوی با بیان اینکه فتنه حرکتی در مقابله با نظام اسلامی است، گفت: آنهایی که فتنه را به اختلاف بین دو کاندیدای ریاست جمهوری تعریف می‌کنند، یا ناآگاهند یا می‌خواهند مسیر تاریخ و تحلیل تاریخ را تغییر دهند و در ذهنیت ما اثر بگذارند.

وی با اشاره به اینکه فتنه سال 88 اختلاف بین دو جریان و دو نگاه فکری بود، گفت: یک نگاه، نگاه متدینین به ارزش‌های انقلابی و نگاه دیگر نگاه مقابله با این موج بود.

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور یادآور شد: فتنه یک امر داخلی است و حرکتی است که از درون جامعه انقلابی شکل می‌گیرد و با انقلاب و ارزش‌های انقلاب درگیر می‌شود. بنابراین ما باید روشنگری کنیم و به طور مدام به این موضوع بپردازیم که هر صحنه‌ای که مردم در آن حضور دارند ممکن است دشمن برای آن صحنه طرحی داشته باشد و بخواهد آن را خنثی کند.

وی افزود: در صحنه‌های سیاسی و صحنه‌هایی که جنبه ملی دارند، دشمن حساسیت بیشتری بر روی آن دارد و سعی می‌کند از راه‌های مختلف آن حرکت را باز دارد یا اثرات آن حرکت را کم‌رنگ کند.

تقوی هشدار داد: برای انتخابات سال آینده بسیاری از بسترها از هم‌اکنون آماده شده است بنابراین مردم باید هوشیار باشند چرا که بسترسازی فتنه موضوع مهمی است که باید به آن توجه کرد.

وی ادامه داد: هر فتنه‌ای در بستر مناسب از پیش ساخته شده پرداخته می‌شود و بعد به صورت جریان اجتماعی خودنمایی می‌کند لذا مردم ما از هم‌اکنون باید برای انتخابات سال آینده آگاه باشند.

ادامه دارد

کد N654898