۲
دبیر اجرایی جامعه اسلامی اصناف و بازار:

سیاست بدون تدبیر بی‌معناست

  • ۳بازدید
  • ۲ رای
  • ۰ دیدگاه

دبیر اجرایی جامعه اسلامی اصناف و بازار گفت: سیاست بدون تدبیر معنا پیدا نمی‌کند.

دبیر اجرایی جامعه اسلامی اصناف و بازار گفت: سیاست بدون تدبیر معنا پیدا نمی‌کند.

مصطفی بهارلویی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره نقش تدبیر در سیاست اظهار کرد: تدبیر در سیاست باید به گونه‌ای باشد که همه شرایطی که در اخلاق سیاسی مطرح است و در دستورات دینی ما توصیه شده، لحاظ شود.

وی افزود: در موضع‌گیری‌ها باید شرایط روز، مکان، حساسیت و موقعیت‌ها لحاظ شود تا تدابیر سیاسی بر اساس فعل و انفعالات،‌ضربه‌پذیر نباشد و مشکلی برای جامعه و نظام به وجود نیاورد. در شرع مقدس نیز اشارات زیادی به تدبیر شده و در واقع سیاست بدون تدبیر معنا پیدا نمی کند.

بهارلویی با اشاره به اینکه تدبیر در سیاست با نقش فعالانه سیاسیون شکل می گیرد، یادآور شد: قطعا سیاسیون اگر می خواهند تدبیری در تصمیماتشان داشته باشند باید نقش فعالانه در سیاست ایفا کنند. به قولی یا نباید به آب زد و یا اگر به آب می زنی باید شناگر قابلی باشی. سیاسیون هم وقتی وارد کارزار سیاسی می‌شوند باید به مسائل روز آگاه باشند و از مشاورین باتدبیر بهره ببرند.

وی درباره تبعات بی‌تدبیری در سیاست خاطر نشان کرد: تدبیر محاسن بسیار بالایی دارد و ممکن است بی‌تدبیری تبعات زیان‌باری به وجود آورد. مثلا بی تدبیری برخی افراد باعث به وجود آمدن اتفاقات 88 شد و با تدبیری مقامات منجر به حماسه 9 دی شد. سیاست یعنی تدبیر داشتن. توصیه شده حتی در منزل و کسب و کار هم با تدبیر عمل کنیم، چه رسد به سیاست که نقش مهمی در سرنوشت جامعه دارد.

دبیر اجرایی جامعه اسلامی اصناف و بازار در پایان اظهار کرد: افرادی که در عرصه سیاست و در احزاب موضع‌گیری می‌کنند باید شاخص خود را رهنمودها و تدابیر مقام معظم رهبری قرار داد. همچنین رعایت قانون اساسی، اخلاق سیاسی، صداقت و آینده‌نگری در امر سیاسی می تواند نوعی از تدبیر سیاسی به حساب بیاید که راهگشا خواهد بود.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.