پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان

معاون شهردار: عامل نجات تمام کشورهای اسلامی وحدت است

قرآن کريم,هفته وحدت

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران گفت: کسانی که به دنبال عزت و حکمت هستند باید آن را در قرآن جستجو کنند. ما نباید برای رسیدن به وحدت به دنبال راه‌های افراطی برویم.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران گفت: کسانی که به دنبال عزت و حکمت هستند باید آن را در قرآن جستجو کنند. ما نباید برای رسیدن به وحدت به دنبال راه‌های افراطی برویم.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین امرودی عصر روز پنج‌شنبه در پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان، با بیان این‌که «آقای قالیباف به عنوان یکی از افرادی که در برگزاری این دوره از مسابقات فعالیت داشتند، به دلیل تأخیری که در هواپیما برای ایشان به وجود آمد نتوانستند به افتتاحیه مراسم برسند»، اظهار کرد: قرآن و وحدت شاهد خوبی است برای ما مسلمانان و این جلسه برای قرآن و وحدت است که در آستانه هفته وحدت هم برگزار می‌شود.

وی تأکید کرد: قرآن کتاب هدایت است و نباید برای رسیدن به وحدت به این طرف و آن طرف برویم. کسانی که به دنبال عزت و حکمت هستند باید آن را در قرآن جستجو کنند ما نباید برای رسیدن به وحدت به دنبال راه‌های افراطی برویم.

وی گفت: قرآن حکمت و عامل وحدت است اگر امروز آسیبی مسلمانان را تهدید می‌کند به دلیل آن است که برخی از کشورهای اسلامی حکمت‌های قرآن را رها کرده‌اند. این‌که رژیم صهیونیستی در کشورهای اسلامی می‌تواند جنگ به راه بیندازند به دلیل همین عدم وحدت است.

معاون شهردار تهران، خاطرنشان کرد: عامل نجات تمام کشورهای اسلامی امروزه وحدت است. اگر مسلمانان به وحدت برسند هرگز کسی نمی‌تواند بر آن‌ها مسلط شود. شهرداری تهران هم سعی دارد که با راه‌اندازی جلسات قرآنی و توسعه قرآن و محافل و جشن‌های قرآنی کاری کند که کشور ایران برای قرآن یک محور اصلی و اساسی باشد.

وی در پایان گفت: فراموش نکنیم آیین قرآن، صلح، اخلاق و ادب است.

انتهای پیام

کد N654343