هیئت وزیران تصویب کرد؛

اختصاص 140میلیارد ریال برای جبران خسارات ناشی از سیل، طوفان و صاعقه در خوزستان

دولت

بر اساس مصوبه هیئت وزیران، مبلغ یکصد و چهل میلیارد و هشتاد میلیون ریال برای بازسازی بخش‌های خسارت دیده ناشی از سیل، طوفان و صاعقه در استان خوزستان در اختیار استانداری خوزستان قرار می گیرد.

بر اساس مصوبه هیئت وزیران، مبلغ یکصد و چهل میلیارد و هشتاد میلیون ریال برای بازسازی بخش‌های خسارت دیده ناشی از سیل، طوفان و صاعقه در استان خوزستان در اختیار استانداری خوزستان قرار می گیرد.


به گزارش ایلنا، طبق این مصوبه، مبلغ سیصد و سی و پنج میلیارد و پانصد و سی میلیون ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از طریق بانک‌های عامل به آسیب‌دیدگان ناشی از سیل، طوفان و صاعقه استان خوزستان با ضمانت زنجیره‌ای پرداخت می‌شود. طول دوران مشارکت مدنی و فروش اقساطی جمعاً پانزده سال (سه سال دوران مشارکت مدنی و دوازده سال دوران مشارکت اقساطی) است و بدهی احتمالی آسیب‌دیدگان به بانک‏ها مانع از دریافت این تسهیلات نخواهد بود.


متن کامل مصوبه به شرح زیر است:


1- مبلغ یکصد و چهل میلیارد و هشتاد میلیون (000ر000ر080ر140) ریال از محل منابع ماده (12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور، موضوع بند (ش) ماده (224) قانون برنامه پنجم توسعه، برای بازسازی بخش‌های خسارت دیده ناشی از سیل، طوفان و صاعقه در استان خوزستان به شرح جدول زیر در اختیار استانداری خوزستان قرار می‌گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط اقدام شود:
(ارقام به میلیون ریال)


2- مبلغ سیصد و سی و پنج میلیارد و پانصد و سی میلیون (000ر000ر530ر335) ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از طریق بانک‌های عامل


به شرح جدول زیر به آسیب‌دیدگان ناشی از سیل، طوفان و صاعقه استان خوزستان با ضمانت زنجیره‌ای پرداخت می‌شود. طول دوران مشارکت مدنی و فروش اقساطی جمعاً پانزده سال


(سه سال دوران مشارکت مدنی و دوازده سال دوران مشارکت اقساطی) می‌باشد. بدهی احتمالی آسیب‌دیدگان به بانک‏ها مانع از دریافت این تسهیلات نخواهد بود:


ارقام به میلیون ریال
3- معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور، پرداخت یارانه سود (مابه التفاوت سود تعیین شده سهم متقاضی تا نرخ‌های مصوب شورای پول و اعتبار) و مانده مطالبات معوق، شامل اصل و سود تسهیلات اعطایی به خسارت‏دیدگان موضوع بند (2) را تضمین و تعهد می‌نماید که هزینه‌های یادشده پس از اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در لایحه بودجه سال بعد پیش بینی و منظور نموده و به شبکه بانکی پرداخت می نماید و این تضمین نافی مسئولیت بانک‌های عامل در وصول مطالباتشان نیست.


4- استانداری خوزستان موظف است ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند اجرای این تصویب‌نامه، گزارش عملکرد اعتبارات مذکور را هر سه ماه به معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور ارسال کند.


اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس¬جمهور، این مصوبه را در تاریخ 3/10/93 برای اجرا به وزارت کشور، وزارت راه و شهرسازی، وزارت امور اقتصادی و دارایی، معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ابلاغ کرد.

کد N652897

خواندنی از سراسر وب