رئیس مجلس نمایندگان آمریکا:

استراتژی خروج اوباما از افغانستان شکست خورده است

سیاسی

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا استراتژی خروج اوباما از افغانستان را شکست خورده خواند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نشریه هیل آمریکا، سناتور "جان بوئنر" ضمن هشدار به باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا درباره عواقب عقب نشینی کامل نیروهای آمریکایی از افغانستان اعلام کرد که عراق و افزایش شمار اعضای داعش حکایت از آن دارد که تهدیدات گروههای تروریستی هرگز متوقف نمی شود.

وی خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان را زودهنگام خواند و گفت اعلام پایان رسمی جنگ به معنای توقف درگیریها نیست و اگر اوباما از دولت کابل در قبال طالبان حمایت نکند، افغانستان به سرنوشت عراق دچار می‌ شود.

این اظهارات درحالیست که "باراک اوباما" رئیس جمهوری آمریکا با اشاره به اتمام ماموریت نظامی ناتو در افغانستان اظهار داشته است: عملیات نظامی آمریکا در افغانستان سبب نابودی رهبری مرکزی القاعده شده و همچنین توانسته طرح های تروریستی را مختل کند.

شمار نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان در سال 2010 میلادی به 140 هزار نفر رسید و کشورهای غربی در نظر دارند 13 هزار و 500 سرباز در افغانستان باقی بگذارند. این در حالی است که بیش از 2 هزار و 200 کشته آمریکایی و بیش از یک هزار میلیارد دلار هزینه، جنگ افغانستان را به یکی از پر هزینه ترین و بی حاصل ترین ماجراجویی های آمریکا تبدیل کرده است.