حجت‌الاسلام اکرمی در یزد:

رخدادهای 88 از مناظره‌های کاندیداها آغاز شد

سیاست داخلی

انتخابات ۸۸ حادثه‌ای شیرین و ارزشمند و فرصت طلایی برای ایران بود. حدود ۴۰ میلیون نفر معادل ۸۵ درصد مردم به پای صندوق آمدند و آن روز پس از رفراندوم جمهوری اسلامی باشکوه‌ترین حضور مردمی بود.

حجت الاسلام سیدرضا اکرمی گفت: یادآوری روزهای تلخ و شیرین هم صبر انسان‎‎‌ها و هم شکر آنان از خداوند را به دنبال خواهد داشت.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری امروز در مراسم گرامیداشت ۹ دی و ۱۲ دی در یزد با اشاره مناسبت‌های این ایام از جمله پنجمین سالگرد ۹ دی، سالروز سفر رهبر انقلاب به استان یزد در ۱۲ دی، هفتمین روز تشییع هشت تن از شهدای گمنام در شهر یزد و نیز شهادت حضرت امام حسن عسکری (ع)، ایام پیش رو را یوم الله خواند.

وی ایام‌الله را شامل روزهای شیرین و هم شامل روزهای تلخ خواند و گفت: یادآوری روزهای تلخ و شیرین هم صبر انسان‎‎‌ها و هم شکر آنان از خداوند را به دنبال خواهد داشت.

حجت‌الاسلام سیدرضا اکرمی در ادامه با اشاره به آیه «وذکرهم بأیام الله»، گفت: خداوند در این آیه از قران کریم بر یادآوری ایام‌الله تاکید کرده چرا که ایام الله، عبرت آموز و سازنده هستند.

وی گفت: انتخابات ۲۲ خرداد ۸۸ حادثه‌ای شیرین و ارزشمند و فرصت طلایی برای ایران بود. حدود ۴۰ میلیون نفر معادل ۸۵ درصد مردم به پای صندوق آمدند و آن روز پس از رفراندوم جمهوری اسلامی باشکوه‌ترین حضور مردمی بود.

اکرمی با بیان اینکه در انتخابات ۸۸ به جهان اعلام کردیم در داخل کشور مشکلات داریم، افزود: هم اکنون نیز پس از ۵ سال از آن ایام مشکلات داریم؛ مشکل بیکاری، مشکل ۶۵۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی سرگردان، مشکل اعتیاد، مشکل کاهش ازدواج و... داریم. اما دستاوردهای عظیم و عزیز هم داریم. انقلاب اسلامی ما کلمه طیبه‌ای است که هر سال مستحکم‌تر و مقتدر‌تر و پایدار‌تر می‌شود.

وی تصریح کرد: انقلاب ما، اسلامی است و می‌خواهیم مستقل باشیم. می‌خواهیم آزادی داشته باشیم، آزادی قلم، آزادی بیان و آزادی پس از بیان. چراکه انقلاب اسلامی ما بر اساس جمهوری شکل گرفته است.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری در ادامه به برخی رخدادهای به‌وقوع پیوسته قبل از انتخابات ۸۸ پرداخت و گفت: متاسفانه در مناظره کاندیدا‌ها خدشه درست شد.

وی اضافه کرد: در روز میلاد حضرت زهرا (س) به بهانه جشن ولایت و پیروزی، حرف‌های ناروا گفته شد و ناراحتی ایجاد شد.

اکرمی سپس گفت: به کوی دانشگاه حمله شد، که مقام معظم رهبری در واکنش به آن فرمود قلب من را به درد آورد. همچنانکه به کوی منازل حمله شد.

حجت‌الاسلام اکرمی بیان داشت: بد‌تر از آن در روز عاشورا بود که در چند خیابان از ۳۰ هزار خیابان تهران به سیدالشهداء هتک حرمت شد، ولو تعداد آنان اندک باشد. باید بدانیم عاشورا، مورد احترام زرتشتیان، یهودیان و سایر ادیان است.

وی همچنین از طرح برخی شعار‌ها مبنی بر «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران» انتقاد کرد و گفت: اسرائیل متجاوز و خیانت کار است و هر روز فلسطینیان را بی‌خانمان می‌کند.

اکرمی افزود: این مسائل از قبل از انتخابات و بعد انتخابات ۸۸ دست به دست هم داد و «دُمَل» شد! دملی که با حضور پرشور مردم «خداجو» در ۹ دی، این حوادث را پالایش و آنچه ناپسند بود، جارو کردند.

حجت الاسلام سیدرضا اکرمی در بخش دوم سخنان خود با اشاره به سالروز سفر رهبر انقلاب به یزد در ۱۲ دیماه ۱۳۸۶ گفت: خدا می‌داند رهبر انقلاب از نظر فقاهت، کیاست، درایت، مدیریت، موفقیت در این ۲۵ سال بعد امام، هر چه فکر کنیم در این خصوص، می‌توانیم خدا را بر این نعمت شاکر باشیم.

وی افزود: با اشاره به جلسه خبرگان رهبری پس از ارتحال امام و انتخاب رهبر انقلاب، دنیا دید ایشان با سابقه عمیق در حوزه علمیه مشهد و قم و نجف و قلم فرسایی‌ها و تفسیر‌ها به این سمت انتخاب شدند. رهبر انقلاب هم اکنون هفته‌ای ۳ روز در حسینیه امام تدریس دارند. خدا می‌داند همه کسانی که اهل تشخیص فقه و رجال و تفسیر و حدیث هستند، ایشان را محکم و مستحکم می‌بینند. چراکه ایشان یک فقیه و مفسّر، یک مبلغ و یک مدیر است.

این روحانی اصولگرا گفت: ۲۴ ساعت پس از رحلت امام، شخصیتی به دنیا معرفی شد که همه مراجع ایشان را تایید و امضاء کردند. همه نخبگان پذیرفتند و ایشان را تایید کردند و همه مردم خدا را بر این نعمت سپاس گفتند.

سید رضا اکرمی گفت: ایشان سابقه و شجره دارد و در صحنه‌های مدیریت ریاست جمهوری، دفاع مقدس و شورای انقلاب شناخته شده و واقعا همه جانبه بود. وی تاکید کرد: به اعتراف هرکس انصاف و عقل دارد، هنوز هم همانند ایشان وجود ندارد.

حجت‌الاسلام اکرمی در پایان، اسلام را دین تولی و تبری خواند و افزود: بر این اساس تمام کسانی که اسلام و انقلاب و این کشور را دوست دارند و کمک می‌‏‏کنند، چه در داخل و چه در خارج را دوست داریم و قطعاً از همه کسانی که ایثار و خون شهدا، رهبری و قانون را نادیده بگیرند، نفرت داریم.

وی با اشاره به افراد در حصر خانگی گفت: این افراد باید بگویند «یا ابانا اِستغفر لَنا ذنوبنا انا کنا خاطئین» و رهبر عزیزمان نیز بگویند «سوف استغر لکم ربی» و الا نمی‌شود چرا که نه حافظه و نه اسناد از دست رفته است.

این مراسم باحضور آیت ا... ناصری امام جمعه یزد و معاونان استاندار و جمعی از مردم در مسجد حظیره برگزار شد.

کد N651995