مقام‌های مسکو:

تشدید تحریم‌های ضدروسی همکاری درباره ایران و سوریه را تحت تاثیر قرار می‌دهد

سیاست خارجی

در بیانیه وزارت خارجه روسیه با تاکید بر این‌که مسکو به تشدید تحریم‌های ضدروسی آمریکا واکنش نشان خواهد داد، آمده است که این اقدام، همکاری‌های آمریکا و روسیه در حوزه مسائل بین‌الملل از جمله در ارتباط با ایران و روسیه را با تردید رو‌به‌رو خواهد کرد.

وزارت خارجه روسیه امروز - سه‌شنبه - طی بیانیه‌ای در واکنش به تشدید تحریم‌های واشنگتن علیه این کشور، اعلام کرد که در پیش گرفتن چنین رویکردی، همکاری دو کشور در مسائل بین‌المللی را با تردید رو‌به‌رو می‌کند.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، در بیانیه وزارت خارجه روسیه با تاکید بر این‌که مسکو به تشدید تحریم‌های ضدروسی آمریکا واکنش نشان خواهد داد، آمده است که این اقدام، همکاری‌های آمریکا و روسیه در حوزه مسائل بین‌الملل از جمله در ارتباط با ایران و روسیه را با تردید رو‌به‌رو خواهد کرد.

روز دوشنبه آمریکا تحت قانون «ماگنیتسکی» نام تعدادی از مقام‌های روس را به فهرست تحریم‌های وزارت خزانه‌داری افزود و هم‌زمان وزارت خارجه آمریکا نیز گزارش سالانه خود درباره این قانون را به کنگره ارائه کرد.

در حال حاضر نام ۳۴ نفر از مقام‌های روس در فهرست سیاه وزارت خارجه آمریکا قرار دارد که نام ۱۶ نفر از آن‌ها در سال گذشته به این فهرست افزوده شده است.

بر اساس تحریم‌های واشنگتن، این افراد از سفر به آمریکا منع شده و دارایی‌ها آنها در این کشور نیز مسدود شده است.

کد N651522