در جلسه استانداران جنوب شرق کشور

استانداران به صورت دوره‌ای به جلسات دولت دعوت خواهند شد

معاون اول رييس جمهور,اسحاق جهانگيري

جلسه بررسی مسائل استان‌های جنوب شرق کشور عصر روزسه‌شنبه به ریاست معاون اول رییس‌جمهور و با حضور استانداران یزد، کرمان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و خراسان شمالی برگزار شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) اسحاق جهانگیری در این جلسه با تاکید بر لزوم هماهنگی هرچه بیشتر میان استانداران جنوب شرق کشور برای جمع بندی مسائل و مشکلات گفت: استانداران باید مشکلات و مسائل موجود را به طور دقیق بررسی و با پیشنهادات و راهکارهای عملی در این جلسه حضور یابند تا بتوانیم تصمیماتی عملیاتی در جهت رفع مشکلات مردم اتخاذ کنیم.

وی بر اهمیت کار استانداران کشور تاکید کرد و افزود: استانداران نمایندگان عالی دولت در استان هستند و در حقیقت آنها هستند که به طور مستقیم با مردم و مشکلات استان سروکار دارند از این رو دولت نسبت به حل مشکلات و کمک به استانداران اهتمام جدی دارد.

وی افزود: دولت برای ارتباط و هماهنگی هرچه بیشتر با استانداران در نظر دارد هر یک از استانداران را به شکل دوره‌ای به جلسات هیئت وزیران دعوت کند تا هم اعضای دولت از مشکلات و مسائل استانها بیشتر مطلع شوند و هم استانداران بتوانند گزارشات خود را در جلسه هیئت وزیران و در حضور همه اعضای کابینه مطرح کنند.

در این جلسه هریک از استانداران به ارائه گزارشی از وضعیت استان و عمده‌ترین مسائل و مشکلات موجود پرداختند که خشکسالی و کمبود آب، ضرورت افزایش بودجه توسعه حمل و نقل ریلی و جاده‌ای،مسائل زیست‌محیطی، گسترش مهاجرت از مناطق روستایی و کویری و پدیده حاشیه نشینی از جمله موضوعاتی بود که در این جلسه از سوی استانداران مطرح شد.

مطالعه و اجرای طرح های انتقال آب، بارورسازی ابرها، مطالعه و اجرای طرح های تعادل بخشی و تغذیه مصنوعی دشت‌ها، اجرای طرحهای آمایش مناطق کویری و بیابانی و توسعه بازارچه‌ها و پایانه های مرزی نیز از جمله پیشنهاداتی بود که در این نشست توسط استانداران جنوب شرق کشور مطرح شد.

انتهای پیام

کد N651393