۱

مراسم گرامیداشت حماسه 9 دی در نقاط مختلف کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد

  • ۱بازدید
  • ۱ رای
  • ۰ دیدگاه

یاسوج – مراسم گرامیداشت 9 دی با حضور پرشور مردم و مسئولین کهگیلویه و بویراحمد در نقاط مختلف استان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با سراسر کشور، آیین گرامیداشت روز ۹ دی در شهرهای مختلف استان برگزار شد و طی آن سخنرانان به تبیین ابعاد مختلف حماسه ۹ دی پرداختند.

در مراسمی که به همین منظور در شهر یاسوج برگزار شد، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹ دی نماد انسجام و اتحاد ملت ایران و زدودن توطئه‌ها و سیلی به گوش توطئه‌گرانی بود که قصد داشتند در فتنه ۸۸ اساس انقلاب را نشانه بگیرند.

علیرضا زاکانی به بیان شکل گیری فتنه ۸۸ و حضور چشمگیری مردم با بصیرت ایران اسلامی اشاره کرد و گفت: عده ای در داخل با بی بصیرتی، هم صدای با دشمنان بیرونی در صدد تهمت به نظام و براندازی نظام جمهوری اسلامی بودند که با اراده الهی و تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری این حرکت به مقضود نرسید.

وی بیان کرد: ملت ایران با این حضور حماسی باردیگر وفاداری خود به نظام، انقلاب و رهبری را به اثبات رساندند.

وی بیان داشت: ۹ دی تجلی مجددی از اراده ملت برای حیات و پایداری انقلاب است و ویژگی فتنه ۸۸ که زمینه‌ساز حماسه ۹ دی شد در این بود که عده‌ای به دنبال انحراف در مسیر انقلاب و حرکت مردمی بودند که برای به ثمر نشستن نهضت خون‌ها و هزینه‌های زیاد داده شد.

وی بیان کرد: متأسفانه وقتی پیرامون فتنه ۸۸ صحبت می‌شود برخی آن را دعوای شخصی و جناحی تلقی می‌کنند و البته برخی عناصر ساده‌لوح این‌گونه تفسیر می‌کنند که اگر احمدی‌نژاد اسمی در مناظرات نی‌برد چنین اتفاقی نمی‌افتاد.

زاکانی افزود: ما امروز کاری به احمدی‌نژاد نداریم که در مناظرات چه گفت زیرا که مقام معظم رهبری به صورت شفاف نارضایتی خود را اعلام کردند و فرمودند که قبل از انتخابات به احمدی‌نژاد گفتیم که نامی در مناظرات از کسی نبرد.

وی با بیان اینکه نقشه فتنه از ۱۰ سال پیش فراهم شده بود، گفت: یک عده که تا قبل از انتخابات شعار قانون را می‌دادند خودشان قبل از همه قانون را زیر پاگذاشتند و هنگامی که در نشست‌ها برای رفع سوءتفاهم با آن‌ها صحبت می‌کردیم حرفی برای گفتن نداشتند.

فرمانده سپاه فتح استان هم در این مراسم گفت: اراده مردم در پیروزی انقلاب اسلامی همواره نقش داشته و این دغدغه انقلاب و عشق به امام و رهبری مردم موجب پیروز‌های پیاپی در این کشور شد.

سردار یدالله بوعلی افزود: در طول تاریخ شاهد اراده و اعتقاد و باورهای مردم ایران اسلامی بودیم که هیچ‌گاه و در هر شرایطی از باور‌ها و اعتقادات خود دست بر نداشتند.

وی بیان کرد: این مردم با حضور خود در همه صحنه‌ها ثابت کردند که هر کسی با هر قدرت و جایگاهی حق تعرض به این مملکت را ندارد چراکه جوانان این مرز و بوم از انقلاب خود تا آخرین لحظه دفاع خواهند کرد.

وی تصریح کرد: همان‌طور که در فتنه ۸۸ با آن همه توطئه و تحریک‌ها دشمن راه به جایی نبرد و در روز ۹ دی مردم هم‌صدا به میدان آمدند و نقشه شوم دشمنان را نقش برآب کردند.

بوعلی حماسه ۹ دی را نقطه عطفی در تاریخ انقلاب دانست و گفت: اهمیت این روز آنچنان مشخص است که بعد از پنج سال مردم پرشورتر در صحنه حضور پیدا می‌کنند.

 

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.