یک نماینده مجلس:

نظام اسلامی ما کپی نظام صدر اسلام است

یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: نظام اسلامی ما کپی نظام صدر اسلام است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی کائیدی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس گفت: در گذشته که بنا بر این شد در جلسه امروز نطق داشته باشم عده‌ای از همکاران به من توصیه کردند که آرام و با ملاحظه صحبت کنید. من به ایشان گفتم درباره 9 دی و پاسداشت آن هیچ ملاحظه‌ای به جز فرمایشات مقام رهبری نداریم. 9 دی ماه حضور پرشکوه و عاشورایی مردم در دفاع از جمهوری اسلامی و میثاق با ولایت بود.

وی ادامه داد: در تاریخ انقلاب اسلامی دو حادثه مهم و فراموش نشده‌ای وجود دارد؛ حادثه اول هشت سال جنگ تحمیلی و دفاع مقدس است و حادثه دوم فتنه سال 88 است. در هشت سال دفاع مقدس و جنگ تحمیلی، ملت ایران دشمن را به خوبی می‌شناخت و مرز بین حق و باطل به خوبی مشخص بود ولی در فتنه 88 برنامه‌ریزی بلندمدت استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و اسرائیل و سرمایه‌گذاری بر روی عوامل داخلی و زخم خوردگان از انقلاب اسلامی که برخی از خواص بی‌بصیرت و سابقه‌داران در انقلاب و وابستگان آنان در فتنه میدان‌داری می‌کردند با این هدف که به بهانه تقلب و ایجاد غبار، باطل را به مانند حق نشان دهند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: فتنه 88 به فرمایش رهبری فتنه بسیار بزرگی بود که با گذشت زمان ابعاد پیچیده و عجیب و پشت پرده آن بیشتر مشخص می‌شود، به فرمایش مقام معظم رهبری فتنه 88 گناه نابخشودنی است که اگر امام بود سخت برخورد می‌کرد چرا که این، ظلم بر ملت ایران بود؛ ظلم بر شهدا و خانواده آنان و جفا در حق امام شد، طمع دشمنان قسم خورده نظام را برانگیخت و دشمن را امیدوار کرد. آنها به دنبال ایجاد میدان التحریر و العربیه و سقوط نظام بودند.

کائیدی خاطرنشان کرد:‌ در نهایت این مساله باعث تشدید تحریم‌های هوشمند علیه ملت شد که در حال حاضر نیز آثار تشدید تحریم‌ها در بین مردم و در زندگی آنها هویداست. فتنه‌گران دو هدف را دنبال کردند ولی زهی خیال باطل. این مردم خودشان به فرمان مقام معظم رهبری انقلاب را علم کردند و با جانفشانی و تقدیم شهدا در تمام صحنه‌های انقلاب، نظام و انقلاب اسلامی را پایداری نمودند و با حضور به موقع و با بصیرت در نهم دی ماه مشت محکمی بر دهان فتنه‌گران زدند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حال عده‌ای با نفوذ در بدنه نظام اسلامی به طور نرم‌افزاری به دنبال تطهیر عوامل و سران فتنه هستند. کسانی که زمینه اهانت به تمثال امام، رهبری و امام حسین (ع) در عاشورای سال 88 در خیابان‌های تهران فراهم کردند حصر کمترین مجازات‌شان است و از الطاف نظام و رهبری است.

وی با بیان اینکه 9 دی یک امتحان الهی بود، تاکید کرد که ملتی که در عرصه هشت سال دفاع مقدس و نهم دی ماه با سربلندی بیرون آمد به هیچ وجه از سران فتنه و فتنه‌گران نخواهد گذشت. امیدوارم ملت ایران وضعیتی را که در مقابل فتنه‌ها و طغیان‌ها واکسینه شده را ادامه دهد.

انتهای پیام

کد N650323