دریابان شمخانی در تشییع سردار تقوی:

شهید تقوی در سامرا خون داد تا ما در آذربایجان و تهران و شیراز خون ندهیم

سیاست داخلی

به دلیل وجود مجاهدینی چون شهید تقوی، انقلاب اسلامی از دوران جنگ تحمیلی سربلند بیرون آمد و اثرات پیروزی انقلاب با تفکر دینی، جوامع سیاسی منطقه را به سمت مطالبه گری سوق داد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی اظهار داشت: اگر امثال شهید تقوی در سامرا خون ندهند ما باید در سیستان، آذربایجان، تهران، یزد و شیراز خون بدهیم.

به گزارش ایلنا؛ امیر دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی امروز (۸ دی ماه) در مراسم تشییع پیکر سردار شهید حاج حمید تقوی از فرماندهان دوران دفاع مقدس که در دفاع از حریم عتبات عالیات در سامرا به شهادت رسید با بیان اینکه این شهید بزرگوار را از روزهای آغازیم ورود به سپاه می‌شناختم گفت: شهید تقوی هم در دوران دفاع مقدس در عهد و پیمان خویش ایستاد و هم زمانی که فرمان «هل من ناصر ینصرنی» انقلاب اسلامی را شنید خالصانه لباس سربازی به تن کرد و وارد میدان دفاع از حریم اسلام ناب محمدی (ص) شد.

وی افزود: شهید تقوی از روزهای آغازین تشکیل سپاه اهواز در کسوت پاسداری به انجام ماموریت‌های اطلاعات - عملیات می‌پرداخت و این مسیر را تا آخر عمر گرانقدرش دنبال کرد.

دریابان شمخانی خاطر نشان کرد: شهید تقوی از بنیانگذاران تشکل مجاهدین عراقی در هور بود که پشتوانه همکاری با مجاهدین عراقی از او فرمانده‌ای ساخت که دیگران این شهید بزرگوار را به عنوان فرمانده قبول می‌کردند.

وی تاکید کرد: برخی افکار انحرافی بیمار این روز‌ها به ترویج این سؤال که «ما را چه کار به اینکه در عراق و سوریه چه می‌گذرد می‌پردازند؛» پاسخ این سؤال روشن است اگر تقوی‌ها در سامرا خون ندهند ما باید در سیستان، آذربایجان، شیراز و اصفهان خون بدهیم.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه فتنه‌ای در منطقه به شکل حساب شده‌ علیه انقلاب اسلامی شکل گرفته و تا کنون مراحل مختلفی را طی کرده است گفت: به دلیل وجود مجاهدینی همچون شهید تقوی، انقلاب اسلامی از دوران جنگ تحمیلی سربلند بیرون آمد و اثرات پیروزی انقلاب اسلامی با تفکر دینی، جوامع سیاسی منطقه را به سمت مطالبه‌گری سوق داد.

وی با یادآوری بیداری اسلامی در منطقه گفت: بیداری اسلامی روزهای آغازین پیروزمندی را طی کرد که هنوز هم این ظرفیت وجود دارد؛ پتانسیل اصلی بیداری اسلامی علیه ظلم و جور، صهیونیسم جهانی و حکام خودکامه بود که نظام سلطه در صدد انحراف این مسیر برآمد.

دریابان شمخانی تصریح کرد: اوضاع آشفته کنونی در برخی کشورهای منطقه ناشی از نوع نگاه سردمداران استکبار جهانی برای مقابله با اسلام خواهی جوامع اسلامی است و تقوی‌ها برای این در سامرا دفاع کرده و خون می‌دهند تا ما در تهران خون ندهیم.

وی با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: دوران دفاع مقدس، دستاوردهای هسته‌ای، مقابله با فتنه درون دنیا اسلام دستاوردهایی نیست که ملت ایران به راحتی از تداوم آن دست بکشند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در پایان شکوه و عظمت مراسم اربعین حسینی امسال را ناشی از تفکر و گفتمان انقلاب اسلامی و ایستادگی در برابر توطئه‌های دشمنان دانست و تاکید کرد: دستاوردهایی که از خون شهدا حاصل می‌شود آینده روشن منطقه را روشن‌تر خواهد کرد.

کد N649271