شمخانی در مراسم تشییع پیکر "شهید تقوی":

"سردار تقوی" در سامرا خون داد تا در تهران خون ندهیم

سیاسی

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: اگر امثال شهید تقوی در سامرا خون ندهند، ما باید در سیستان، آذربایجان، تهران، یزد و شیراز خون بدهیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر دریابان علی شمخانی امروز در مراسم تشییع پیکر سردار شهید حاج حمید تقوی از فرماندهان دوران دفاع مقدس که در دفاع از حریم عتبات عالیات در سامرا به شهادت رسید، با بیان اینکه این شهید بزرگوار را از روزهای آغازین ورود به سپاه می‌شناختم، اظهار داشت: شهید تقوی هم در دوران دفاع مقدس بر عهد و پیمان خویش ایستاد و هم زمانی که فرمان "هل من ناصر ینصرنی" انقلاب اسلامی را شنید، خالصانه لباس سربازی به تن کرد و وارد میدان دفاع از حریم اسلام ناب محمدی (ص) شد.

وی افزود: شهید تقوی از روزهای آغازین تشکیل سپاه اهواز در کسوت پاسداری به انجام ماموریت های اطلاعات عملیات می‌پرداخت و این مسیر را تا آخر عمر گرانقدرش دنبال کرد.

دریابان شمخانی خاطرنشان کرد: شهید تقوی از بنیانگذاران تشکل مجاهدین عراقی در حور بود که پشتوانه همکاری با مجاهدین عراقی، از او فرمانده‌ای ساخت که دیگران این شهید بزرگوار را به عنوان فرمانده قبول می‌کردند.

وی تأکید کرد: برخی افکار انحرافی بیمار این روزها به ترویج این سؤال می‌پردازند که "ما را چه کار به اینکه در عراق و سوریه چه می‌گذرد؟!"؛ پاسخ این سؤال روشن است؛ اگر تقوی‌ها در سامرا خون ندهند ما باید در سیستان، آذربایجان، شیراز و اصفهان خون بدهیم.

فتنه حساب شده‌ای علیه انقلاب شکل گرفته است

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه فتنه‌ای در منطقه به شکل حساب شده‌ای علیه انقلاب اسلامی شکل گرفته و تاکنون مراحل مختلفی را طی کرده است گفت: به دلیل وجود مجاهدینی همچون شهید تقوی، انقلاب اسلامی از دوران جنگ تحمیلی سربلند بیرون آمد و اثرات پیروزی انقلاب اسلامی با تفکر دینی جوامع سیاسی منطقه را به سمت مطالبه‌گری سوق داد.

شمخانی با یادآوری "بیداری اسلامی" در منطقه گفت: بیداری اسلامی روزهای آغازین پیروزمندی را طی کرد که هنوز هم این ظرفیت وجود دارد؛ ظرفیت اصلی بیداری اسلامی علیه ظلم و جور، صهیونیسم جهانی و حکام خودکامه بود که نظام سلطه در صدد انحراف این مسیر برآمد.

وی تصریح کرد: اوضاع آشفته کنونی در برخی کشورهای منطقه ناشی از نوع نگاه سردمداران استکبار جهانی برای مقابله با اسلام‌خواهی جوامع اسلامی است و تقوی ها برای این در سامرا دفاع کرده و خون می دهند که در کشورمان این اتفاق نیفتد.

شمخانی با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: دوران دفاع مقدس، دستاوردهای هسته ای و مقابله با فتنه‌های درون دنیای اسلام، دستاوردهایی نیست که ملت ایران به راحتی دست از تداوم آن بکشند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در پایان شکوه و عظمت مراسم اربعین حسینی را ناشی از ایستادگی انقلاب اسلامی و ایران در برابر توطئه های دشمنان دانست و تأکید کرد: دستاوردهایی که از خون شهدا حاصل می‌شود، آینده روشن منطقه را روشن‌تر خواهد کرد.