اجمالی/ لاریجانی در همایش فراکسیون دفاع مقدس:

نیروی مسلح ایران وظیفه حفظ امنیت منطقه را بر عهده دارد

سیاسی

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران وظیفه حفظ امنیت منطقه را بر عهده دارند؛ هم برای بازدارندگی تهدیدات علیه ایران و هم برای ایجاد امنیت در منطقه.

به گزارش خبرنگار مهر، علی لاریجانی در همایش «فراکسیون دفاع مقدس»، گفت: نیروهای مسلح معمولا با تمرین‌های مختلف خود را آماده می‌کنند اما نیروی مسلح جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس نبردی واقعی کرد و آب دیده شد و تجربه واقعی را به دست آورد.

نماینده مردم قم با تاکید بر لزوم صیانت از این تجربه، گفت: حفظ بنیه دفاعی کشور از نکات بسیار مهم است زیرا نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران ظرفیت دفاع از کل منطقه و حفظ امنیت منطقه را بر عهده دارند.

لاریجانی اظهار داشت: نیروهای مسلح ایران در منطقه توانستند خطرات را تعدیل کنند. در مشکل حمله تروریست‌ها به عراق، دولت این کشور از ایران تقاضای کمک کرد و این نیروهای مسلح بودند که وارد شدند و آرامش را برای کشور عراق ایجاد کردند هر چند این قائله هنوز ختم نشده است.

وی با اشاره به ژست سیاسی ائتلاف مبارزه با داعش، گفت: این ائتلاف کار اساسی انجام نمی‌دهد اما جمهوری اسلامی و نیروهای مسلح ایران ایستاده‌اند و به دولت و ملت عراق کمک کرده‌اند که این امر موجب شد در سفری که به این کشور داشتم، دولتمردان عراق به خاطر این همکاری از ما تشکر کردند.

ادامه دارد