در جلسه هیات دولت عنوان شد؛

تاکید روحانی بر لزوم همکاری‌ قوه قضائیه در رسیدگی سریع به دعاوی بین‌المللی اتباع ایرانی

هيات دولت, قوه قضاييه, حسن روحاني

جلسه هیأت دولت عصر یکشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسملین حسن روحانی، رییس‌جمهور برگزار شد. در این جلسه، اعضای هیأت وزیران پس از بحث و تبادل نظر درباره مهم‌ترین رویدادهای کشور، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی را به تصویب رساندند.

جلسه هیأت دولت عصر یکشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسملین حسن روحانی، رییس‌جمهور برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در این جلسه، اعضای هیأت وزیران پس از بحث و تبادل نظر درباره مهم‌ترین رویدادهای کشور، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی را به تصویب رساندند.

در ابتدا گزارش مرکز امور حقوقی بین‌المللی ریاست جمهوری از دعاوی جاری بین‌المللی و توفیقات به دست آمده در جهت پاسداری از منافع ملی و احقاق حقوق کشور در محاکم بین‌المللی ارایه شد و رییس‌جمهور با تشکر از تلاش‌های انجام شده، استمرار پیگیری‌ها در موضوعاتی که موجب آسیب به منافع ملی و تضییع حقوق اتباع ایرانی شده است را ضروری دانست.

همچنین دکتر روحانی بر لزوم همکاری‌ قوه قضائیه در رسیدگی سریع به دعاوی بین‌المللی اتباع ایرانی تأکید کرد.

آیین‌نامه اجرایی قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران از دیگر مصوبات جلسه هیأت دولت بود. به موجب این آیین‌نامه، وزارت راه و شهرسازی موظف است نسبت به احداث و بهسازی جاده‌های مواصلاتی مناسب و تأمین هزینه‌های خدمات مربوط و تهیه و نصب تابلوهای راهنمای گلزارها و یادمان شهدا در مناطق مختلف کشور اقدام نماید.

همچنین وزارت کشور موظف است نسبت به تأمین هزینه و اجرای خدمات مربوط به نگهداری گلزارها و یادمان شهدا از طریق شهرداری ها و دهیاری‌های مربوط اقدام نماید.

تشکیل کارگروه ساماندهی گلزار شهدا در مراکز استان‌ها نیز از دیگر موارد این آیین‌نامه است.

انتهای پیام
کد N647717