اظهارات تند یک سناتور علیه ایران برای جلب رضایت رژیم صهیونیستی

یک سناتور تندروی آمریکا در دیدار با بنیامین نتانیاهو گفت: سنا به پیش‌نویس تحریم‌ها علیه ایران در ژانویه رای خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) و به نقل از پایگاه اینترنتی هیل، لیندسی گراهام در دیدار با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت: سنا به پیش‌نویس تهیه شده توسط باب منندز، رییس شورای خارجی و سناتور مارک کیرک در ژانویه رای خواهد داد.

این پیش‌نویس در راستای اعمال تحریم‌های بیش‌تر علیه ایران در صورت نقض توافق موقت هسته‌ای و یا خروج از مذاکرات است.

گراهام در این دیدار گفت: من اینجا هستم که به شما بگویم کنگره سخنان شما را دنبال خواهد کرد و در ژانویه سال بعد به پیش‌نویس تهیه شده برای اعمال تحریم‌ها رای خواهد داد.

به نوشته این پایگاه اینترنتی جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید اعلام کرده بود که ما معتقدیم که اعمال هرگونه تحریم اضافی ممکن است بر مذاکرات هسته‌ای آسیب برساند.

گراهام با سخنانی تند حمایت خود را از رژیم صهیونیستی اعلام کرد و هم‌چنین نتانیاهو در این دیدار به شدت از سیاست دولت اوباما در قبال ایران انتقاد کرد.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: من از تلاش دولت برای دستیابی به یک نتیجه صلح‌آمیز حمایت می‌کنم اما همان‌گونه که دیگران و شما (نتانیاهو) اعلام کرده‌اید تحریم‌ها ایران را به پای میز مذاکره آورده است و این تحریم‌ها می‌تواند باعث حفظ توافق شود.

مقامات ایرانی بارها تاکید کرده‌اند که اعمال هرگونه تحریم به مذاکرات آسیب خواهد رساند و این تحریم‌ها به‌هیچ وجه بر تصمیم ایران در گفت‌وگو با 1+5 تاثیر نخواهد داشت.

انتهای پیام

کد N647487