قاضی‌پور در نطق میان دستور:

در لایحه بودجه هزینه‌ها بی‌رویه افزایش یافته است

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان این‌که در لایحه بودجه 94 شاهد افزایش بی‌رویه هزینه‌ها هستیم،‌ گفت که این لایحه باید بر اساس اقتصاد مقاومتی نوشته می‌شد که این‌طور نیست.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نادر قاضی‌پور در صحن علنی امروز (یک‌شنبه) مجلس و در نطق میان دستور خود با تأکید بر لزوم تدوین لایحه بودجه 94 بر اساس اقتصاد مقاومتی و سرلوحه قرار دادن تولید داخلی، گفت: متأسفانه معاون اول رئیس جمهور اعتبار دفتر خود را از 2 میلیارد تومان به 10 میلیارد تومان افزایش داده و ردیف جدیدی به نام خدمات قراردادی با اعتبار 48 میلیارد و 800 میلیون تومان اختصاص داده که معلوم نیست این برای چه منظور است.

وی با انتقاد از افزایش 14 درصدی حقوق کارمندان در سال 94 پیشنهاد شده در لایحه بودجه 94 گفت: آیا تورم 14 درصد است؟ چطور قرار است کسری هزینه یک خانواده 4 نفره که طبق اعلام بانک مرکزی باید درآمد 2.5 میلیون تومان و طبق اعلام مرکز آمار درآمد 1 میلیون و 800 هزار تومان باشد تأمین شود؟ کارگران با حقوق 700 هزار تومانی چگونه می‌خواهند زندگی‌شان را سپری کنند.

این نماینده اصول‌گرای مجلس در ادامه اظهار کرد: آن‌قدر که شما فکر سرمایه‌داران و ثروتمندان هستید، آیا به خانواده‌های تحت حمایت بهزیستی وکمیته امداد نیز هستید؟ در کجای لایجه برای مستضعفان اعتبار اختصاص داده شده است که بنده ندیده‌ام.

قاضی‌پور با بیان این‌که در لایحه بودجه به جای صرفه‌جویی شاهد افزایش بی‌رویه هزینه‌ها هستیم، گفت: چرا در لایحه بودجه باز هم مساعده‌های نقدی به افراد حقیقی و حقوقی تحت عنوان جدول شماره 12 آن هم نزدیک به 1000 میلیارد تومان هزینه شده است. آیا بهتر نبود این مبلغ را به جای انتشار اوراق مشارکت برای پرداخت بدهی‌های دولت اختصاص می‌یافت؟ دولت بدهکار بذل و بخش نمی‌کند. سوال این است که منافع چه کسانی در خطر است.

نماینده مردم ارومیه با بیان این‌که اعتبارات احیای نجات دریاچه ارومیه گوشت قربانی شده است خطاب به رئیس جمهور، گفت: آقای روحانی شعار کافی است، عمل لازم است. مردم ایران اسلامی درخواست احیای تالاب دریاچه‌ها به خصوص زاینده‌رود اصفهان و دریاچه ارومیه را دارند.

وی با انتقاد از هیأت رئیسه برای اعلام وصول نکردن استیضاح وزیر، افزود: چرا به بهانه احیای دریاچه ارومیه تمام اعتبارات سدهای آذربایجان غریب را لغو کردید. این ظلم به استان آذربایجان است در حالی که خشکسالی ما را فلج کرده است.

به گزارش ایسنا، این عضو فراکسیون اصول‌گرایان رهروان ولایت با اشاره به سالگرد 9 دی، گفت: در حالی سالگرد حضور مردم ایران اسلامی برای حمایت از نظام مقدس جمهوری اسلامی و ولایت فقیه کشور و شهدایمان فرا می‌رسد که مردم در این روز به دنیا اعلام کردند که اجازه نمی‌دهند خودفروختگان کشور را به باد فنا داده و خون هزاران شهید را پایمال کنند.

به گفته قاضی‌پور، 9 دی موجب یأس و ناامیدی دشمنان قسم خورده ملت و ولایت شده است. به همین دلیل تا خون در رگ ماست سرباز ولایت هستیم، مرگ بر فتنه‌گران.

وی در ادامه با طرح این پرسش که چرا در زمان به قدرت رسیدن اصلاحات قیمت نفت کاهش می‌یابد، گفت: در زمان ریاست جمهوری آقای خاتمی قیمت هر بشکه نفت به 8 دلار رسید و اکنون در زمان ریاست جمهوری آقای روحانی قیمت هر بشکه نفت با کاهش مواجه شده است. چرا دولت به اصطلاح تدبیر، تدبیری نمی‌کند. دولت ما را سرگرم مذاکرات بی‌نتیجه کرده است.

نماینده مردم ارومیه همچنین با یادآوری حضور پرشور مردم در اربعین حسینی در کربلای معلی، گفت: حضور مردم تجلی آشکار الهی بود که به جهانیان نشان داد، شهادت راه سرخ ما است و حسینیان ترس از تروریست ندارند. هر وقت رهبرمان فرمان دهد آماده هستیم.

وی همچنین با بیان این‌که ایام دهه سوم صفر امسال بهتر از سال‌های قبل در مشهد مقدس با حضور 4000 هیأت عزاداری به عنوان پشتیبان نظام مقدس جمهوری اسلامی برگزار شد، گفت: متأسفانه در اول دی‌ماه بین سلاطین ظهر و عصر که نماز به امامت آیت‌الله علم‌الهدی در صحن رضوی برگزار شد شخصی پشت میکروفن قرار گرفت و از عزاداران به خصوص آذری زبانان انتقاد شدید کرد و از نیروی انتظامی خواست که بعد از ساعت 10 شب از عزاداری جلوگیری کنند. این در حالی است که آذربایجان همواره در پیروزی اسلام سهم کثیری داشته است.

نماینده مردم ارومیه با انتقاد از عملیاتی نشدن منطقه آزاد ویژه ارومیه از وزیر صنعت، معدن و تجارت به دلیل استفاده از افراد دارای حکم قضایی گلایه کرد و گفت: مگر قحطی رجال است.

وی همچنین از وزیر آموزش و پروش خواست این وزارتخانه را به باد ندهد آن هم وزارتخانه‌ای که وزیر، فرماندار، استاندار، مدیر کل و بخشدار صادر می‌کرد و در دوران 8 سال دفاع مقدس نقش اساسی داشته است. نباید تنها به آموزش رسیدگی کرد، پرورش نیز مهم است. البته دولت نیز باید حق معلمان را به موقع پرداخت کند.

قاضی‌پور با انتقادر از این‌که چرا فقط درمان در طرح سلامت مورد توجه قرار گرفته و بهداشت مورد بی‌مهری قرار گرفته است، گفت: آقای قاضی‌زاده چرا 100 نفر از پزشکان متخصص شما دریافتی سالانه بیش از 20 میلیارد تومان دارند. این موضوع باعث ایجاد اختلاف طبقاتی جدید در جامعه و همچنین بروز مشکل بین پرستاران و پزشکان می‌شود.

این نماینده اصول‌گرای مجلس در پایان تأکید کرد که افزایش قیمت نان به ضرر مردم فقیر جامعه است. طبیعتاً این رویکرد باعث ایجاد فشار بسیار به خانواده‌های بی‌بضاعت می‌شود حال آن‌که سرمایه‌داران نان نمی‌خورند.

انتهای پیام

کد N646265