اردوغان: گولن فریبم داد و خیانت کرد

اردوغان,ترکیه

رئیس جمهوری ترکیه با ابراز پشیمانی از روابط دوستانه سابق خود با روحانی ترک تبار ساکن آمریکا گفت: گولن و جنبش گولونیست مرا فریب دادند و به من خیانت کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه حریت، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه گفت: شما شاهد بودید که نمی‌توانید حدس بزنید چه کسی به شما حمله می‌کند. شما نمی‌توانید پیش بینی کنید که از چه طرفی به شما خیانت می‌شود. شما نمی‌توانید ببینید که چه کسی از پشت به شما خنجر می‌زند.

اردوغان در ادامه داستان مردی را تعریف کرد که از پشت خنجر خورده بود و ناراحت بود و می‌گفت اگر مهاجم از رو به رو او نزدیک می‌شد و چاقو می‌زند، ناراحت نمی‌شد. اردوغان گفت: شما او را دوست خود می‌دانید اما ممکن است ندانید او وطن، کشور، سرزمین و مردمش را به یک آینده تاریک می‌فروشد. تمام اینها می‌گذرد. سخنان رئیس جمهوری ترکیه در "سمپوزیوم عالی ترکیه" به میزبانی "کنفدراسیون اتحادیه‌های تجاری" مطرح شد.

وی افزود: بگذارید دوستانه و صادقانه از خودمان انتقاد کنم. ما در این مساله اشتباه کردیم و فریب خوردیم. فراموش نکنید که جنگ کسانی که تحت نام خدمت، به سرزمین خود خیانت کردند، بر سر احیای ترکیه قدیم بود.

سخنان اردوغان پس از مطرح شدن موضوعاتی در رابطه با پیشرفت‌های ترکیه از 2003 تا 2014عنوان شد که وی در آن زمان نخست وزیر این کشور بود. دولت ترکیه و اردوغان جنبش وابسته به فتح الله گولن، روحانی ترک تبار مستقر در آمریکا را به راه اندازی توطئه علیه دولت متهم کرده‌اند. این اتهامات پس از آن مطرح شد که تحقیقات درباره فساد دولت در 17 دسامبر 2013 آغاز شد.

انتهای پیام

کد N644389