وزیر اطلاعات: تحریم ها باعث شد ملت ما هر روز مقاومتر شود/ شیعه باید لباس بلا به تن کند

سیدمحمود علوی,سالگرد زلزله بم

وزیر اطلاعات با اشاره به تحریم‌های ظالمانه صورت گرفته از سوی استکبار علیه ایران گفت: اگر چه ملت ایران سال‌ها در تحریم هستند ولی این تحریم ها باعث شده که ملت ایران روز به روز مقاوم‌تر شوند و این تحریم‌ها ما را در برابر دشمنان یک ملت پیروز ساخته است.

 

به گزارش ایسنا حجت الاسلام و المسلمین "سید محمود علوی" عصر روزگذشته(جمعه) در مراسم گرامیداشت یازدهمین سالگرد زلزله پنجم دی ماه گفت: خداوند در سختی‌ها و مصیبت‌ها انسانها را مورد امتحان قرار می‌دهد و انسان باید حواسش باشد که به خوبی از پس امتحان بربیاید.

او یادآور شد:کسانی در امتحان الهی پیروز می‌شوند که از مصیبت و آزمایش‌ها سربلند بیرون آیند و هر چه امتحان الهی سنگین‌تر باشد ارزش پاداش نزد خداوند بیشتر است.

او گفت: گاهی این امتحانات با خوشی است و گاهی با چیزی است که ما آن را شر می‌پنداریم و انسان های عاقل باید حواس خود را جمع کنند زیرا اگر مالی به آنها داده شد مورد امتحان قرار می گیرند. این پست ها و وزارتخانه ها زینت زندگی انسان ها قرار داده شده تا بدانند چه کسی بهتر عمل می کند زیرا خداوند می فرماید فرزند شما هم امتحان شماست.

علوی گفت: خداوند حتی رشد و کمال انسان‌ها را مورد آزمایش قرار می‌دهد و این خود انسان است که باید بتواند خود را محک زده و لیاقت خود را بسنجد.

او گفت: در زندگی ناملایمت‌های زیادی پیش می آید و زندگی انسانها با این ناملایمت ها آمیخته شده است و این انسان است که باید صبر را پیشه خود قرار دهد.

وزیر اطلاعات گفت: مردم دیار دارالصابرین در یک صبح بیش از هزاران نفر از عزیزان خود را از دست دادند و این مصیبت بزرگی بود و همانطور که طلا قبل از ساخت آن را ذوب می کنند تا خالص شود انسان هم باید در مصیبت‌ها و بلاها ذوب گردد تا از جایگاه رفیعی نزد خداوند برخوردار شوند و خداوند برای مردم این شهر جایگاه ویژه ای در نظر گرفت.

او با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر نگاه ویژه مسئولین بر بازسازی بم گفت: اگر چه در یک روز زمین در زیر پای مردم این شهر لرزید و آن حادثه بزرگ رخ داد ولی مردم تمام دنیا این مصیبت را احساس کردند و با مردم این شهر همدردی کردند.

علوی ادامه داد: مردم این شهر ثابت کردند که مردمی صبور هستند و این صبوری مردم بم ستودنی است و امیدواریم تمام مردم ایران در تمام امور همواره صبور باشند.

وزیر اطلاعات گفت: امروز نبض زندگی در رگهای شهر بم می زند امیدواریم این شهر روز به روز شکوفاتر شود.

او با اشاره به تحریم های ظالمانه صورت گرفته از سوی استکبار علیه ایران گفت: اگر چه ملت ایران سال‌ها در تحریم هستند ولی این تحریم ها باعث شده که ملت ایران روز به روز مقاوم‌تر شوند و این تحریم‌ها ما را در برابر دشمنان یک ملت پیروز ساخته است.

علوی در پایان با بیان اینکه کسی که شیعه باشد باید لباس بلا را بر تن کند زیرا بلا تغذیه روح انسان است، گفت: خداوند انسانها را دوست دارد و آنها را غرق بلا می کند. در تاریخ شیعه نیز می بینیم که امامان معصوم ما جان خود را کف دست گرفتند ولی حاضر نشدند دست از شیعه بودن و اعتقادات خود بردارند.

 


23231

 

کد N644160