طرح ابتکاری مصر برای حل بحران سوریه

خبرگزاری تسنیم نوشت:

یک روزنامه مصری به نقل از یک منبع در ائتلاف معارضین سوریه از طرح ابتکاری مصر برای حل بحران سوریه خبر داد.به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، یک منبع در ائتلاف معارضین سوریه گفت که یک طرح ابتکاری مصر برای حل بحران سوریه وجود دارد که مهم ترین بند آن اتحاد معارضین سوریه و تشکیل شورای ملی متشکل از 100 شخصیت است تا راه حل‌هایی را برای پایان دادن به درگیری‌های داخلی ارائه کنند.
این منبع که خواست نامش فاش نشود، گفت که تشکیل دولت تکنوکرات به ریاست «ریاض حجاب» و عمل نکردن به قانون اساسی فعلی و اصلاح قوانین ویژه انتخابات از دیگر بندهای طرح پیشنهادی مصر است.
وی تصریح کرد که قاهره برای توقف خونریزی‌ها در سوریه به منظور دستیابی به راه حل نهایی بحران این کشور تلاش می کند.
این در حالی است که اخیرا «سامح شکری» وزیر خارجه مصر تاکید کرد که قاهره خواهان پیدا کردن راه حل سیاسی برای بحران سوریه بر اساس اراده ملت این کشور است.
وی گفت: قاهره از راه حل سیاسی بحران سوریه بر اساس اراده ملت این کشور و توافق داخلی به منظور ممانعت از استمرار درد و رنج ملت سوریه حمایت می کند و به همین دلیل ما با تعدادی از کشورهای بزرگ جهان و منطقه بر اهمیت ورود به یک روند سیاسی جهت برون رفت از این بحران تاکید می کنیم.
شکری اشاره کرد که مصر از طریق تماس با تمامی طرف ها خواه در داخل سوریه و یا دیگر طرف های بین المللی و منطقه ای برای پیدا کردن راهی جهت تشویق راه حل سیاسی و تدوین چارچوبی برای آن تلاش می کند.
وی افزود: جامعه جهانی تمایل زیادی به مهار این بحران دارد و به همین دلیل ما از «استیوان دی مستورا» فرستاده سازمان ملل به سوریه و تلاش برای توقف درگیری ها حمایت کردیم.

4949

کد N643892