داعش، یکی از فرماندهان و معاونش را اعدام کرد

واحد مرکزی خبر نوشت:

یک منبع امنیتی در استان دیاله اعلام کرد: گروه تروریستی داعش روز گذشته یکی از فرماندهان خود و معاون وی را اعدام کرد.
به گزارش پایگاه اینترنتی السومریه نیوز ، داعش این فرمانده و معاون وی را به سبب شکست در عملیاتی موسوم به «غزوه الجزیره» - که در شمال شرق بعقوبه به اجرا دراورده بودند - اعدام کرده است.

این منبع امنیتی در گفتگو با «السومریه نیوز»، تصریح کرد: گروه داعش ظهر روز پنجشنبه یکی از فرماندهان داعش و معاون وی را به سبب شکست آنها در عملیات «غزوه الجزیره» که در روز چهارشنبه به اجرا درآمده و این دو فرماندهی این عملیات را در دست داشتند اعدام کرد. هدف از این عملیات که در نزدیکی شهرستان المقدادیه، (35 کیلومتری شمال شرق بعقوبة) به اجرا درآمد اشغال مراکز و پایگاهها و محل تجمع نیروهای امنیتی ستاد مشترک ارتش عراق بود که با پشتیبانی داوطلبان مردمی در این مناطق مستقر هستند، اما این نیروها با درگیر شدن با تروریستهای داعش، آنها را در این عملیات شکست دادند.


این منبع که نخواست نامش فاش شود افزود: گروه داعش تلاش می کند محاصره تحمیل شده بر نیروهایش را در منطقه حوض سنسل بشکند و همچنین می خواهد در نزدیکی شهرستان المقدادیه برای خود جای پایی ایجاد کند تا بتواند با ایجاد جبهه های درگیری جدید از میزان فشاری که بر پایگاههای داعش به ویژه در استان صلاح الدین وارد می شود بکاهد.
این در حالی است که فرماندار شهرستان المقدادیه چهارشنبه شب گفت: ارتش عراق توانست حملات داعش به مراکز امنیتی مشترک در شمال شهرستان را خنثی کند . در این درگیریها پنج تروریست داعش به هلاکت رسیدند.

49261

کد N643342