در غیاب رئیس جمهور؛

هیات دولت به ریاست جهانگیری تشکیل جلسه داد

دولت

دولت مصوب کرد سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها نسبت به پرداخت ۲ درصد وصولی بهای خدمات سوختگیری به شرکت فرودگاه‌های کشور اقدام نماید.

هیأت دولت روز چهارشنبه به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌ جمهور تشکیل جلسه داد و مهم‌ترین رویدادهای کشور از سوی اعضای دولت مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.


به گزارش ایلنا، در این جلسه، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی پس از بررسی، به تصویب هیأت وزیران رسید.
با تصویب دولت، برای بازسازی بخش‌های خسارت دیده ناشی از سیل و طوفان و اقدامات پیشگیری و مقابله با حوادث غیرمترقبه مبلغ ۴۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال اعتبار به استان اصفهان، مبلغ ۱۵۲ میلیارد و ۵۲۰ میلیون ریال اعتبار به استان کرمان و مبلغ ۸۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار به استان هرمزگان اختصاص یافت.


هیأت دولت همچنین مبلغ ۴۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل بیمارستان جایگزین ۹۶ تختخوابی شهرستان لامرد در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار داد.


با تصویب هیأت وزیران، سرمایه دولت جمهوری اسلامی ایران در شرکت بین‌المللی تأمین مالی تجاری (ITFC) وابسته به بانک توسعه اسلامی از یک میلیون و۹۲۰ هزار دلار به ۱۰۱ میلیون و ۹۲۰ هزار دلار افزایش یافت. این افزایش سرمایه با توجه به سهام اندک کشورمان نسبت به کشورهای هم‌گروه آسیایی در ترکیب دسته‌بندی هیأت مدیره شرکت یاد شده و نیز لزوم داشتن سهام و سرمایه مناسب به منظور اثرگذاری در تصمیمات مجمع عمومی این شرکت بین‌المللی و با هدف ایجاد فرصت عضویت سریع‌تر کشورمان در اعضای هیأت مدیره آن و استفاده مناسب‌تر از تسهلات (ITFC) به نفع صنایع تولیدی صورت گرفت.


دولت همچنین مصوب کرد سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها نسبت به پرداخت ۲ درصد وصولی بهای خدمات سوختگیری به شرکت فرودگاه‌های کشور اقدام نماید.

کد N641400