آیت‌الله هاشمی در دیدار جمعی از نمایندگان بیماران تالاسمی:

پیشگیری از افزایش بیماران تالاسمی، کاری انسانی، اسلامی و مدیریتی است

سیاست داخلی

منطق مدیریتی ایجاب می‌کند که با توجه عمیق به اولویت پیشگیری بر درمان، هم از هزینه‌های آینده جلوگیری کنیم و هم خیال ما نسبت به عدم وجود یا کاهش بیماران تالاسمی در کشور راحت باشد.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی صبح امروز در دیدار جمعی از نمایندگان بیماران تالاسمی از سراسر کشور، رسیدگی به مشکلات جسمی و روحی بیماران را از وظایف انسانی مردم و دولت دانست و گفت: باید از تجربه کشورهایی که در این زمینه پیشرفته کرده‌اند، استفاده کرد.


به گزارش ایلنا، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اقداماتی که در دوران سازندگی برای پیشگیری از توسعه بیماری تالاسمی در کشور شد، گفت: منطق مدیریتی ایجاب می‌کند که با توجه عمیق به اولویت پیشگیری بر درمان، هم از هزینه‌های آینده جلوگیری کنیم و هم خیال ما نسبت به عدم وجود یا کاهش بیماران تالاسمی در کشور راحت باشد.


 آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پس از استماع گزارش و مشکلات چند تن از حاضران، گفت: هیچ انسانی نیست که این مشکلات را بشنود و متأثر نشود، اما کار بهتر در کنار احساسات انسانی، برنامه‌ریزی، همفکری و همکاری برای کم کردن مشکلات و تأمین به موقع و آسان داروهای موردنیاز این بیماران است.


در آغاز این دیدار دکتر هادی‌پور، عضو انجمن تالاسمی، دکتر کریمی، از داروسازان کشور، رضوان قادری، به نمایندگی از بیماران تالاسمی استان فارس، با ارائه گزارشی از وضعیت درمانی، دارویی و مسائل اجتماعی بیماران تالاسمی، به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص لزوم ارتقای خدمات و کاهش مشکلات بیماران خاص پرداختند.

 

کد N641376