رئیس مجلس با آیت‌الله سیستانی دیدار کرد

لاریجانی در فرودگاه نجف: باید با گفت‌وگو بحران تروریسم را حل‌وفصل کرد

رئیس مجلس شورای اسلامی در جریان سفر به عراق با حضرت آیت‌الله العظمی سیستانی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جریان سفر خود به عراق با حضرت آیت الله العظمی سیستانی مرجع عالی‌قدر شیعه دیدار و درباره مسائل منطقه‌ای عراق گفت‌وگو کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی هم‌چنین در بدو ورود به فرودگاه نجف اشرف عناوین مهمترین برنامه های سفر خود به عراق را تشریح کرد.

لاریجانی در بدو ورود به عراق در فرودگاه نجف اشرف با بیان اهداف سفر هیات پارلمانی ایران به عراق گفت: قرار است که در این سفر ضمن زیارت بارگاه ملکوتی اهل بیت (ع) دیدار و ملاقات‌هایی را با مراجع عالی قدر تشیع و بزرگان دینی داشته باشیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: به کشور عراق سفر کردم تا هم سلام ملت ایران را به مردم شریف عراق برسانم و هم پس از زیارت مرقد مطهر امام علی(ع) به کاظمین و کربلا نیز برای زیارت عتبات عالیات سفر کنم.

وی ادامه داد: در بغداد نیز ملاقات‌هایی با رئیس مجلس، رئیس جمهور و نخست وزیر عراق با هدف بررسی مسائل دوجانبه، موضوعات جاری منطقه و اقدامات تروریستی که در عراق رخ می‌دهد خواهیم داشت.

وی تنها راه‌حل بحران تروریسم را در گرو همکاری و حمایت کشورهای اسلامی دانست و گفت: با توجه به این‌که از سال گذشته تاکنون کشورهای منطقه نسبت به بحران‌های تروریستی هوشیارتر شده‌اند باید با بحث و گفت‌وگوهای مختلف با کشورهای گوناگون، مسئله و بحران تروریسم را در منطقه حل و فصل کرد.

پایان پیام

کد N639375