ابومرزوق: رابطه حماس با ایران هیچ گاه قطع نشده بود

ايران,حماس

معاون رییس دفتر سیاسی جنبش حماس اعلام کرد: روابط ما با ایران هیچ‌گاه قطع نشده بود اما (امروز) به روال (قبلی‌اش) بازگشته که امیدواریم با ثبات و پیشرفت همراه باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) موسی ابومرزوق در گفت‌وگو با خبرگزاری آناتولی ترکیه گفت که ایران به این جنبش وعده داده تا حمایت‌هایی که طی سال‌های گذشته از این جنبش داشته است را ادامه دهد.

وی هم‌چنین در خصوص سفر هیاتی از حماس به تهران نیز بیان کرد که این سفر اولین این سفرها نبوده است بلکه پیش از این نیز سفرهای اعلام نشده‌ای انجام می‌شده است. همچنین روابط با ایران هیچ گاه قطع نشده بود اما (امروز) به روال (قبلی‌اش) بازگشته که امیدواریم با ثبات و پیشرفت همراه باشد.

ابومرزوق هم‌چنین ادعای برخی رسانه‌ها مبنی بر ایجاد بحران در روابط میان جنبش حماس و برخی کشورهای حوزه خلیج فارس از جمله عربستان را به دلیل نزدیکی روابط این جنبش با تهران تکذیب کرد و گفت که روابط حماس با این کشورها نیازمند تجدیدنظرهای زیاد است.

این مسئول بلندپایه جنبش حماس در پاسخ به این سوال که در صورت اعمال فشار کشورهای حوزه خلیج فارس در قبال نزدیکی روابط حماس با تهران، واکنش این جنبش چه خواهد بود، اظهار داشت: ما بر اساس محورهای موجود در منطقه رفتار نمی‌کنیم. هم‌چنین در روابط فیمابینی کشورها دخالت نمی‌کنیم. بی‌شک روابط بحرانی بین برخی کشورها با یکدیگر وجود دارد اما ما خودمان را از هرگونه بحرانی دور نگاه می‌داریم. ما سعی می‌کنیم همه این کشورها به خاطر منافع ملت مان در کنار ما باشند.

انتهای پیام

کد N639250