معاون قضایی دادگستری کرمان خبر داد

تصرف اراضی و قاچاق مواد مخدر عمده‌ترین جرائم در کرمان

كرمان,مواد مخدر,دادگستري كرمان

معاون قضایی دادگستری کل استان کرمان از «تصرف اراضی و قاچاق مواد مخدر» به عنوان عمده‌ترین جرائم این استان یاد کرد و از آغاز آموزش پیشگیری از وقوع جرم در مدارس برای مقابله با این جرائم خبر داد.

محمد صادق شجاعی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کویر، با بیان این‌که «برنامه‌های آموزشی و پژوهشی این سازمان به دو صورت درون‌سازمانی و فراسازمانی صورت گرفته است» اظهارکرد: فعالیت‌های درون‌سازمانی به صورت برگزاری نشست برای آموزش قوانین جدید همچون آیین دادرسی کیفری و ارائه راهکارهای موثر برای پیشگیری از وقوع جرم بوده است و در این راستا برای شناسایی و مقابله با ریشه‌های جرائم شایع در این استان تلاش کرده‌ایم.

وی درباره فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی برون‌سازمانی خاطرنشان کرد: در این استان برای پیشگیری از وقوع جرم اقدامات آموزشی موثری از مدارس آغاز شده است، ضمن این‌که برنامه‌های آموزشی برای عموم نیز تهیه و از شبکه استان به نمایش درآمده است.

وی با اشاره به بیشترین جرائم موجود در استان کرمان تصریح کرد: با توجه به این‌که استان کرمان 11درصد از اراضی کل کشور را در بر گرفته است، تصرف اراضی یکی از عمده‌ترین مشکلاتی است که در این استان وجود دارد، همچنین قاچاق مواد مخدر از مهم‌ترین جرائم موجود در این استان است؛ چراکه استان کرمان فاصله کمی تا مرز دارد.

معاون قضایی دادگستری کل استان کرمان با استناد به آمار موجود، سرقت، ضرب و جرح، طلاق و شکایت برای مهریه را از بیشترین پرونده‌های مطرح شده در دادگستری استان کرمان در سال جاری دانست.

انتهای پیام

کد N639147