سبسی رئیس جمهور تونس شد/ مرزوقی تبریک گفت

باجی قائد السبسی، خود را پیروز انتخابات ریاست جمهوری تونس اعلام کرد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل ازوب سایت شبکه تلویزیونی العالم، میسیون عالی انتخابات تونس، محمد باجی القائد السبسی را به عنوان نامزد پیروز در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری تونس معرفی کرد.

شفیق صرصار رئیس کمیسیون عالی مستقل انتخابات تونس در کنفرانسی مطبوعاتی گفت: کمیسیون انتخابات بر اساس قوانین مربوط به انتخابات و اطمینان از این که تخلفات صورت گرفته تاثیری واقعی و اساسی بر نتایج انتخابات نداشته است نتایج انتخابات را به این شرح اعلام می کند: 60 ممیز 11 صدم درصد واجدین شرایط در داخل و خارج از تونس در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردند. سه میلیون و یکصد و هشتاد و نه هزار و سیصد و هفتاد و دو نفر در انتخابات شرکت کردند. در مجموع سه میلیون و 110 هزار و 48 نفر به دو نامزد رای دادند. 28 هزار و 755 نفر رای سفید به صندوق انداختند و تعداد کل آراء باطله 50 هزار و 585 رای بود.

آقای باجی القائد السبسی یک میلیون و 731 هزار و 529 رای یعنی 55 ممیز 68 صدم درصد آراء را به دست آورد و آقای محمد منصف المرزوقی نیز یک میلیون و 378 هزار و 513 هزار رای معادل 44 ممیز 32 صدم درصد آراء را به دست آورد. به این ترتیب کمیسیون انتخابات تونس، آقای محمد الباجی القائد السبسی را به عنوان نامزد پیروز در انتخابات ریاست جمهوری سال 2014 معرفی می کند. با اعلام این نتایج اولیه، دریافت شکایت ها در رابطه با این نتایج از هم اکنون امکان پذیر است.

در پی اعلام سبسی مبنی بر پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری تونس، منصف المرزوقي پيروزي سبسي در انتخابات رياست جمهوري تونس را به وي تبريک گفت.
منصف المرزوقی نامزد ریاست جمهوری یمن، پیروزی الباجی قائد السبسی رقیب خود در مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری تونس را به وی تبریک گفت.

4949

کد N639040