رئیس مجلس در دیدار با گروه های مبارز فلسطین: به شما وسوریه آشکارا کمک می کنیم تا مقاومت محکمتر شود

میزان نوشت:

رییس مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه تمام تلاش ها و امکانات مابایددر راستای تحکیم محور مقاومت در برابر اشغالگران صهیونیست قرار گیرد،گفت:ما به سوریه و فلسطین کمک می کنیم و این مسئله را پنهان نمی کنیم.

لاریجانی یکشنبه شب در دیدار با سران گروه های مبارز فلسطینی مقیم دمشق که مخالف روند سازش با رژیم صهیونیستی هستند، گفت:ما به سوریه و فلسطین کمک می کنیم و این مسئله را پنهان نمی کنیم.

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: تمام تلاش ها و امکانات ما باید در راستای تحکیم محور مقاومت در برابر اشغالگران صهیوینست و همچنین فتنه افکنان علیه ملت های منطقه قرار گیرد.

براساس این گزارش، «احمد جبریل» دبیرکل جبهه خلق برای آزادی فلسطین - فرماندهی کل نیز از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مردم فلسطین تقدیر کرد.

احمد جبریل تاکید کرد: اگر سوریه آسیب ببیند و نظام سیاسی آن ساقط شود، موضوع فلسطین هم از بین خواهد رفت.

«خالد عبدالمجید» دبیرکل جبهه مبارزه مردمی فلسطین هم در این دیدار از رییس مجلس شورای اسلامی درخواست کرد تا برگزاری همایش اتحادیه پارلمان های اسلامی در تهران را در دستور کار قرار دهد.

سخنگوی ائتلاف گروه های مبارز فلسطینی مخالف روند سازش با رژیم صهیونیستی گفت: بررسی تحولات اخیر فلسطین بویژه جنایات اشغالگران صهیونیست در قدس شریف و هتک حرمت مسجد الاقصی باید در اولویت برنامه کاری این همایش قرار گیرد.

او تاکید کرد: باید با اتخاذ موضع مشترک میان کشورهای اسلامی و با اعمال فشار علیه اشغالگران صهیونیست در مجامع بین المللی ، آنها را وادار ساخت تا از ادامه جنایاتشان در حق مردم فلسطین خودداری کنند.

« عبدالکریم شرقی» رییس کمیته دوستی ملت های مسلمان فلسطین و ایران نیز در این دیدارطرحی را به رییس مجلس شورای اسلامی ارائه کرد که متضمن حمایت از خانواده های رزمندگانی است که عملیات شهادت طلبانه انجام می دهند و خواستار بررسی این طرح از سوی جمهوری اسلامی ایران شد.

 

45231

 

کد N638143