یک فعال دانشجویی:

برگزاری همایش‌هایی برای جهان عاری از خشونت لازم است، اما کافی نیست

جهان عليه خشونت و افراطی‌گری

دبیر سابق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد گفت: باید مواضع خود را نسبت به هرگونه خشونت و افراطی‌گری مشخص کنیم. برگزاری همایش برای طرح جهان عاری از خشونت و افراط لازم بود اما کافی نیست.

مسعود سلطانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: قطعا پیشنهاد رییس‌جمهور در راستای جهانی عاری از خشونت و رویکرد هیأت دولت و آقای رئیس جمهور نسبت به اصلاح جامعه جهانی موثر خواهد بود. وقتی در کشور ما کنفرانس جهان عاری از خشونت و افراط برگزار می‌شود نشان می‌دهد که ما منتقد خشونت‌ها هستیم.

وی ادامه داد:‌ منطق نقد ما نسبت به این رفتارهای خشونت آمیز نه تنها بر اساس قوانین بین‌المللی است بلکه براساس دین و ادیان الهی است. چنین نشست‌هایی که هم جنبه اطلاع‌رسانی و هم جنبه سیاسی دارد، مفید است. ما همچنان باید به این حوزه ورود پیدا کنیم.

این فعال دانشجویی صداقت را مهمترین ابزار برای اجرایی شدن طرح جهان عاری از خشونت خواند و تصریح کرد: باید دیدگاه خود را کاملا روشن و تبیین کنیم. صداو سیمای ما می تواند به بهترین شکل سیاست‌های جهانی را نقد کند و با صداقت به تبیین مواضع کشورمان بپردازد.

انتهای پیام

کد N638015