۵

وزیر خارجه لبنان:‌ تحریم‌های غرب برنامه هسته‌ای ایران را کند نکرده است

  • ۳بازدید
  • ۵ رای
  • ۰ دیدگاه

وزیر امور خارجه لبنان گفت:‌ فشار و تحریم های غرب علیه ایران سبب شد تا این کشور فارغ از تحولات جهان به طور خلاقانه به دنبال توانایی‌های داخلی خود برود .

گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) و به نقل از پایگاه خبری دیلی استار جبران باسیل وزیر امور خارجه لبنان که برای بازدید از کشورهای آمریکای لاتین و دیدار با مقامات این کشورها به این منطقه سفر کرده است در سخنرانی اش در دانشگاه سانتیگو شیلی به شدت از تحریم های غرب علیه ایران انتقاد کرد و آن را عامل تشدید تنش های قومی در خاورمیانه از جمله بروز اختلاف میان شیعه و سنی دانست.

وزیر امور خارجه لبنان همچنین گفت:‌ از طرف دیگر سیاست های فشار اقتصادی و سیاسی در ایران سبب شد تا این کشور موضعی سخت مبتنی بر اصول اخلاقی در قبال غرب پیش بگیرد و فضا برای اتخاذ رویکردی تند در خصوص برنامه هسته‌ای در این کشور ایجاد شود.

وی تاکید کرد:‌ این دقیقا همان چیزی است که آمریکا و اروپا به دنبال آن نبود.

باسیل در ادامه گفت که تحریم های غرب برنامه هسته‌ای ایران را کند نکرده و فشارهای بیشمار موجب جسور تر شدن این کشور شده است.

وزیر امور خارجه لبنان علاوه بر این از تحریم های غرب علیه ایران انتقاد کرد و آن را عاملی برای یک مداخله نظامی تمام عیار دانست.

وی در پایان تصریح کرد: سالها تحریم اقتصادی علیه عراق دستاوردی نداشته و تنها فشار اقتصادی و اجتماعی بر مردم عراق ایجاد کرده است که در نهایت به یک مداخله نظامی تمام عیار در این کشور منجر شد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.