سازمان همکاری اسلامی از برگزاری کنفرانس صلح در پاکستان خبر داد

تروريست,تروريسم

سازمان همکاری اسلامی از تصمیم خود برای برگزاری یک کنفرانس صلح با شرکت سفرای کشورهای مسلمان در شهر پیشاور پاکستان به منظور تصویب یک راهبرد مشترک علیه تروریسم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری هند، ایاد امین مدنی، دبیرکل سازمان همکاری کشورهای اسلامی در دیدار با پرویز ختاک، سر وزیر ایالت خیبر پختونخواه در شهر پیشاور گفت: زمان آن رسیده که راهبردی متحد و اقداماتی قاطعانه را برای ریشه کن کردن بلای تروریسم و افراطی گری از جامعه کشورهایمان اتخاذ کنیم.

دبیرکل سازمان همکاری اسلامی، به شدت حمله تروریستی به مدرسه ارتش پاکستان در شهر پیشاور را که باعث کشته شدن 148 نفر شد، محکوم کرد.

وی با ابراز انزجار شدید از این حادثه تروریستی گفت: قاتلان کودکان بی‌گناه و تروریست‌ها هیچ دینی ندارند.

ایاد امین مدنی اضافه کرد: کشتار بیش از 100 کودک دانش آموز بی‌گناه باعث بیداری کل امت اسلامی شده و همه احساس می‌کنند که تروریسم تبدیل به تهدید و علت ضعف علیه جهان اسلام شده است.

مدنی به این مقام پاکستانی اطمینان داد سازمان همکاری اسلامی با تک تک خانواده‌های قربانیان این حمله تروریستی در ارتباط بوده و هرگونه حمایت مالی، اخلاقی و معنوی ممکن را از آنها به عمل خواهد آورد.

از سوی دیگر، پرویز ختاک نیز اظهار داشت: دولت وی تیمی از روانکاوان را اعزام می‌کند تا به بازماندگان کشتار در مدرسه ارتش در پیشاور در رفع استرس پس از حادثه کمک کنند.

دبیرکل سازمان همکاری اسلامی گفت که روانکاوان اهل کشورهای اسلامی دیگر نیز به پیشاور خواهند رفت تا به روان درمانی کودکان بازمانده از این حمله کمک کنند.

انتهای پیام

کد N637650