آیت‌الله اراکی:

همه علمای اسلام، فتواهای تکفیری‌ها را محکوم می‌کنند

مجمع تقريب,آيت‌الله اراكي,جريان‌هاي تكفيري,دبيركل مجمع تقريب مذاهب

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: همه علمای اسلام بر عدم صلاحیت صادر کنندگان فتواهای تکفیری تأکید دارند و فتواهای این افراد را محکوم می‌کنند.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: همه علمای اسلام بر عدم صلاحیت صادر کنندگان فتواهای تکفیری تأکید دارند و فتواهای این افراد را محکوم می‌کنند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری داشجویان ایران(ایسنا)، آیت‌الله محسن اراکی در گفت‌وگو با برنامه کنکاش که جمعه شب با موضوع "چالش‌های پیش روی جهان اسلام" از شبکه جام جم پخش شد، با اشاره به برخی فتواهای تکفیری اظهار کرد: این فتواهایی که دستآویز تکفیری‌هاست کلا فتواهایی است که به وسیله افرادی که در میان همه مسلمین جهان چه شیعه و چه اهل سنت هیچ جایگاه علمی ندارد، صادر می‌شود.

وی افزود: همه بزرگان علم و دانش و همه علمای جهان اسلام حتی علمای اهل سنت نسبت به عدم صلاحیت این افراد برای صدور فتواها اظهار نظرهای صریحی کرده‌اند.

اراکی افزود: دانشگاه الازهر، شیخ الازهر و شخصیت‌های دیگر علمی اهل سنت و همچنین شخصیت‌های علمی و علمای جهان تشیع، مراجع عظام قم و نجف اشرف و در رأس آنها مقام معظم رهبری با فتواهای صریح حرکت‌های تکفیری‌ها را محکوم کرده‌اند و همه این بزرگان و علما اعلام کردند که این افراد واجد شرایط فتوا دادن نیستند و فتواهای آنها صحیح نیست.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تأکید کرد: همه افرادی که فتواهای تکفیری صادر می‌کنند توسط غربی‌ها و رسانه‌های غربی حمایت و به عنوان مفتی معرفی می‌شوند همانطور که بی بی سی و سی ان ان داعش را به عنوان دولت اسلامی معرفی می‌کنند.

انتهای پیام

کد N635901