ادامه پیشروی کردها در سنجار و عقب نشینی داعش

نیروهای پیشمرگ کرد در ادامه عملیات خود در منطقه سنجار، کنترل مناطق وسیعی از این منطقه را در اختیار گرفتند و 30 روستا را اشغال داعش آزاد کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی سومریه نیوز، فرمانده نیروهای کرد در کوه‌های سنجار اعلام کرد که پیشمرگ‌ها طی عملیاتی موفق شدند کنترل بخش‌های وسیعی از منطقه سنجار واقع در غرب شهر موصل عراق را به دست گیرند.

آشتی کوجر، تصریح کرد: نیروهای پیشمرگ توانستند بر مناطق «کوهبل»، «زورافا»، «دهولا» و مرکز منطقه سنونی تسلط یابند. نیروهای ما همچنین کنترل منطقه «تربکا» واقع در نوار مرزی با سوریه را در اختیار گرفتند.

کوجر عنوان داشت: تصرف این مناطق بدون مقاومت تروریست‌های داعش انجام شد و آنها از ترس کشته شدن از بسیاری از مناطق عقب نشینی کرده‌ بودند. نیروهای پیشمرگ هم‌اکنون برای پس گرفتن مرکز منطقه سنجار و بیرون راندن داعش از آن برنامه‌ریزی می‌کند.

پیشتر محما خلیل یکی از مسئولان ائتلاف کردستان اعلام کرده بود، نزدیک به 20 تن از عناصر تروریستی داعش در کوه‌های سنجار واقع در غرب موصل خود را تسلیم نیروهای پیشمرگ کردند که برخی از آنها دارای ملیت‌های عربی بودند.

نیروهای پیشمرگ همچنین کنترل کامل منطقه «زمار» را به دست گرفتند. نیروهای کرد همچنین کوه تلعفر واقع در موصل و 30 روستا را از اشغال داعش آزاد کردند.

این نیروها 100 تن از افراد مسلح داعش را در روستای حروان و مناطق نزدیک به آن در شمال سنجار دستگیر کردند.

براساس این گزارش، تاکنون جسد 75 تن از تروریست‌های داعش که در درگیری‌های شمال سنجار کشته شده‌اند، پیدا شده است.

انتهای پیام

کد N635869