نقدی: دشمن سلاح دارد اما قدرت شلیک ندارد/ رسانه نباید مکانی برای بزرگ‌نمایی مشکلات باشد

سیاسی

سردار محمدرضا نقدی گفت: دشمن سلاح دارد اما قدرت شلیک ندارند زیرا می‌داند شلیکش بی‌فایده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه خراسان، رییس سازمان بسیج مستضعفین که صبح امروز در آیین اختتامیه همایش بین‌المللی بسیج و رسانه در محل تالار اجتماعات مرکز همایش‌ها و نمایشگاه‌های آستان قدس رضوی سخن ‌می‌گفت، در ادامه تصریح کرد: برخی مقابله با استکبار جهانی را بی‌فایده می‌دانستند اما رهبر معظم انقلاب مبارزه با بیدادگری را استمرار داد و امروز شاهد هستیم که دشمن در مقابل این حرکت عظیم مردمی خلع سلاح شده است.

او ادامه داد: برخی به گونه‌ای از عقلانیت صحبت می‌کنند که گویی این انقلاب اصلاً عقلانی نبوده حال آن که این انقلاب عقلانی‌ترین حرکت جامعه بشری بود و شاهد آن نیز حضور بسیاری از عقلا، علما و اساتید در حول محور این انقلاب است.

نقدی عنوان کرد: امام خامنه‌ای عزیز حرکت امام خمینی را در حالی با همان سبک و سیاق ادامه دادند که برخی شعار انقلاب‌بس می‌دادند و معتقد بودند باید راه‌های دیگری را در پیش گرفت.

رییس سازمان بسیج مستضعفین اضافه کرد: اراده خداوند در قرن حاضر بر پیروزی مستضعفان قرار گرفته است و زمانی که اراده خداوند این باشد چیزی نمی‌تواند مافوق آن قرار بگیرد و خداوند حکمتش را در اندیشه امام (ره) قرار داد و قدرت توده‌های مردم را به جریان انداخت.

نقدی افزود: امام خمینی(ره) با الهام گرفتن از انبیاء الهی به بیدارگری پرداخت و دشمنان جمهوری اسلامی را شکست داد.

او ادامه داد: برخی معتقد بودند این مسیر به جایی نمی‌رسد و با دست خالی نمی‌توان با قدرت‌ها مبارزه کرد؛ آن‌ها معتقد بودند که باید مبارزه به صورت مسلحانه پیش برود اما شاهد بودیم که کار امام پیش رفت و دشمن خلع سلاح شد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد:‌ حرکت مردمی با دو ویژگی مهم توکل به خدا و توسل به ائمه‌اطهار شکل گرفت و بدین صورت رژیم منحوس پهلوی از میان رفت.

نقدی تصریح کرد:‌ ما امروز در عرصه جهانی با آمریکای بی‌پول، بی‌آبرو، بی‌فرهنگ و بی‌دفاع روبه‌رو هستیم که هیچ رزمنده‌ای ندارد و در آخرین تلاش‌هایش برای سلطه بر دنیا مزدوران را اجیر می‌کند که دوران این قبیل کارها به پایان رسیده و امروز به تکفیری‌ها و تروریست‌های جنایت‌کار روی آورده‌ است تا از طریق این پیاده‌نظام افکار خود را عملی کند و همین امر سبب شده تا قابلیت القای اندیشه را نیز مانند قابلیت نظامی خود از دست بدهد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین افزود: امروز آبروی آمریکا در نظام بین‌الملل از بین رفته است زیرا هر روز بحران جدیدی برای آن‌ها به وجود می‌آید، روزی ارتباط آن‌ها با تروریست‌ها افشا می‌شود، روز دیگر زندان‌های مخفی آن‌ها لو می‎‌رود و روزی دیگر موج قیام مردم در درون آمریکا رخ می‌دهد.

وی گفت: لیبرال دموکراسی پایان یافته اما تاریخ هم‌چنان ادامه دارد و این خلاف گفته آمریکایی‌هاست و امروز در شرایطی قرار داریم که باید به این دشمن دیرینه یک لقب داد و همچنان که انگلستان را روباه پیر نامیدند امروز آمریکا گرگ پیری است که نمی‌تواند شکاری کند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: این دشمن امروز به هر ابزاری متوسل می‌شود تا ولو به صورت کوتاه مدت پابرجا بماند و به همین منظور به جادوی رسانه روی آورده تا زشتی‌ها و پلیدی‌های خود را از طریق افسون رسانه‌ای پنهان کند.

نقدی اظهار کرد: اگر امروز حرف از کنترل این سلاح می‌زنیم به دلیل ترس از آن نیست هم‌چنان که برخی به اشتباه این مساله را ترس از آزادی جریان اطلاعات می‌نامند، اما باید به آنان گفت شما هنوز در دهه 70 و 80 سیر می‌کنید.

وی عنوان کرد: آن چه امروز رسانه‌های غربی عرصه تاخت و تاز قرار داده‌اند اطلاع‌رسانی نیست بلکه فسادافکنی است یعنی همان عاملی که سبب بروز خشونت‌های گسترده، طلاق و هتک‌حرمت در غرب شده و آینده آن‌ها را متزلزل کرده است.

رییس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: دشمن حرف جدیدی برای گفتن ندارد؛ آیا می‌خواهد دموکراسی‌های 11 درصدی و 19 درصدی خود را تبیین کند؟

نقدی گفت:‌ این در حالی است که در ایران یک مردم‌سالاری عمیق و ریشه‌دار بالاتر از صندوق‌های رأی شکل گرفته است.

وی به ضرورت وحدت میان رسانه‌های داخلی تاکید کرد و گفت: زمانی که صحبت از این وحدت می‌کنیم منظورمان معتقدان به این باور است که می‌توان با زور مبارزه کرد نه آن‌هایی که دائم دم از سازش می‌زنند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین با بیان این که رسانه نباید مکانی برای حرف‌های مأیوس‌کننده و بزرگ‌نمایی مشکلات باشد، تصریح کرد: امروز مردم ما اسوه و الهام‌بخش هستند و اگر در این مساله تردیدی وجود دارد می‌توان به رسانه‌های دنیا رجوع کرد و دید چه اخباری را مطرح می‌کنند.

انتهای پیام

کد N635662