۴

آیت‌الله ممدوحی: ظرفیت پژوهشی جهاددانشگاهی در راستای وحدت حوزه و دانشگاه لحاظ شود

  • ۳بازدید
  • ۴ رای
  • ۰ دیدگاه

عضو خبرگان رهبری با اشاره به سابقه علمی پژوهشی جهاد دانشگاهی گفت: باید این ظرفیت قابل توجه در راستای وحدت حوزه و دانشگاه بیش از پیش بکار گرفته شود.

آیت الله حسن ممدوحی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم، در خصوص فعالیت‌های دبیرخانه دائمی ارتباط حوزه و جهاد دانشگاهی قم، گفت: فعالیت جهاددانشگاهی در زمینه ارتباط میان حوزه و دانشگاه بسیار ارزشمند است که اگر به این هدف جهت های فرهنگی داده شود نتایج بهتری به دست می آید.

وی عنوان کرد: حوزه‌های علمیه پشتوانه انقلاب اسلامی بوده و دانشگاهها به عنوان مراکز تولید علم به شمار می روند که هر دو نهاد علمی در جهت رشد و شکوفایی کشور می توانند همراه باشند.

وی با تاکید بر لزوم شناخت ظرفیت های موجود توسط جهاد دانشگاهی در نیل به اهدافش در این دبیرخانه گفت: دانشگاهها با تولید علم و پرورش نخبگان دارای ظرفیت های مهمی هستند و از سوی دیگر حوزه نیز توانمندی های خود را در عرصه های مختلف به اثبات رسانده است.

ممدوحی اظهار داشت:در این زمینه جهاد دانشگاهی باید چنین ظرفیت مهم و بالنده‌ای را شناسایی کند تا با استفاده از نخبگان حوزه و دانشگاه به برنامه‌های فرهنگی جهت بدهد به خصوص اینکه استکبار جهانی همواره خواهان جدایی میان این دو نهاد است تا به دور از وحدت و تعامل مانع از تحقق اهداف شود.

وی گفت: جهاد دانشگاهی نیز همان گونه که توانسته خدمات ارزنده فرهنگی، علمی و پژوهشی را در طول فعالیت‌های خود ارائه نماید می‌تواند با برنامه‌ریزی منسجم میان حوزه و دانشگاه ارتباط تنگاتنگی ایجاد نماید چرا که علم و دین هر دو در کنار هم می توانند زمینه ساز رشد و اعتلا باشند.

عضو خبرگان رهبری خطاب به دانشجویان و طلاب نیز عنوان کرد: دانشجو و طلبه باید با برخورداری از قدرت تفکر به رسالت و وظایف خود در قبال ارزشهای دینی و انقلابی جامعه عمل بپوشانند.

ممدوحی ادامه داد: انتظار می رود جهاد دانشگاهی نیز مطابق با رسالتی که دارد با استفاده از ظرفیت‌های این دبیرخانه گام های موثری بردارد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.