با اعلام برنامه‌ریزی برای سفر به تهران

پوتین دستیابی به توافق نهایی هسته‌ای را نزدیک دانست

سیاسی

رییس‌جمهور روسیه با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5، گفت: دستیابی به یک توافق نهایی بر سر برنامه هسته‌ای ایران بسیار نزدیک است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) و به نقل از خبرگزاری رویترز، ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه روز پنج‌شنبه در آخرین کنفرانس خبری خود در سال جاری میلادی با استقبال از انعطاف ایران در مذاکرات هسته‌ای، گفت: دستیابی به یک توافق نهایی بر سر برنامه هسته‌ای ایران نزدیک است چون من معتقدم این کشور انعطاف قابل توجهی از خود نشان داده است.

پوتین افزود: من بر این باورم که دستیابی به راه‌حل نهایی این مسأله بسیار نزدیک است و نمی‌فهمم که چرا تاکنون توافق نهایی حاصل نشده است. امیدوارم که این اتفاق در آینده نزدیک رخ دهد.

رییس‌جمهور روسیه هم‌چنین گفت که بررسی سفر قریب‌الوقوع وی به تهران از طریق مسیرهای دیپلماتیک در حال انجام شدن است.

او تصریح کرد: سفر من به تهران محتمل است و ما در حال حاضر از طریق کانال‌های دیپلماتیک در حال برنامه‌ریزی آن هستیم. من پیش از این نیز به پایتخت ایران سفر کرده‌ام. ما همواره به طور مرتب دیدارهایی داشته‌ایم اما این سفر از اهمیت بالایی برخوردار است.

پوتین اظهار کرد: اگر ما انجام یک دیدار جداگانه (با رییس جمهور ایران) را ضروری ببینیم هیچ محدودیتی برای آن نخواهیم داشت. ما هیچ محدودیتی برای انجام این کار به دلیل فشارهای خارجی نداریم.

به گزارش رویترز، ایران و گروه 1+5 شامل آمریکا، روسیه، چین، انگلیس، فرانسه و آلمان هم‌اکنون در حال انجام رایزنی‌های جامع برای رسیدن به راه‌حلی نهایی در خصوص برنامه هسته‌ای ایران و لغو تحریم‌های بین‌المللی علیه این کشور هستند.

این کشورها تا آخر ژوئن سال 2015 فرصد دارند که به توافق نهایی دست پیدا کنند.

انتهای پیام

کد N635151