اخبار عراق؛

رایزنی العبادی با همتای اردنی/ 23 کشته و زخمی در انفجارهای بغداد

سیاسی

رایزنی نخست وزیر عراق با همتای اردنی خود و کشته و زخمی شدن شماری بر اثر انفجار بمب و خودرو بمبگذاری شده در پایتخت این کشور از مهمترین تحولات آن است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه المیادین، منابع آگاه اعلام کردند: داعش بیست نفر از اعضای خود را که در نبردهای منطقه زمار در استان نینوا در غرب موصل گریخته اند اعدام کرده است.

خبر  دیگر اینکه منابع عراقی به کشته شدن چهار نفر و زخمی شدن 12 نفر دیگر بر اثر انفجار بمب در نزدیکی مرکز تجاری در التاجی در شمال بغداد اشاره کردند.

از سوی دیگر حیدر العبادی در دیدار با عبدالله النسور همتای اردنی اش که امروز وارد بغداد شده است سیاست دولت عراق را تقویت روابط با همه کشورهای دنیا و همسایه توصیف کرد.

وی افزود: این روابط بر اساس احترام متقابل و عدم دخالت در امور داخلی است.تقویت روابط میان عراق و اردن به نفع دو ملت برادر است.از سوی دیگر النسور نیز گفت: اردن حامی عراق در جنگ علیه تروریستهای داعش است.

این درحالی است که عبدالله النسور قرار است در سفر به عراق پرونده های امنیتی را بررسی کند.

منابع امنیتی عراقی اعلام کردند: در حملات هوایی به ستون داعش مرکب از 36 خودرو که از مناطق بالای فرات به سوی حدیثه در الانبار در حرکت بودند این ستون نابود شد.

این منابع همچنین از هلاکت مسئولیت امنیت عمومی موسوم به ابو سعد اللهیبی و دو نفر از معاونانش در حمله هوایی به داعش در غرب موصل خبر دادند.

همزمان منابع امنیتی به حضور نیروهای کمکی در پایگاه اسپایکر برای تقویت نیروهای مستقر در این منطقه اشاره کردند.

بر اثر انفجار خودرو بمبگذاری شده در منطقه المحمودیه در جنوب بغداد دو نفر کشته و پنج نفر دیگر زخمی شدند.