آشناگر:

ارائه تعریف جدیدی از قاچاق/ بازارچه های مرزی کردستان ساماندهی شود

سیاسی

سنندج- معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان گفت: به دلیل گسترده تر شده دامنه قاچاق کالا و ارز نسبت به گذشته نیاز به ارائه تعریف جدیدی از قاچاق وجود دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا آشناگر پیش ازظهر امروز پنج شنبه در چهارمین جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان که در سالن دولت استانداری تشکیل شد، با اشاره به اینکه بخشی از اقتصاد جامعه ما اکنون متاثر از مرزها است، گفت: برای کنترل هر چه بیشتر تهدیدات مرزی باید برنامه های موجود در این حوزه ساماندهی شوند.

وی بر حرکت به سمت وسوی ساماندهی بازارچه های مرزی استان تاکید کرد واظهارداشت: اقدامات کنترلی در بازارچه های مرزی استان باید تشدید شود و نباید این مناطق را به حال خود رها کرد.

وی با بیان اینکه ساماندهی بازارچه های موقت مرزی در شورای امنیت ملی درحال بررسی است، عنوان کرد: قرار شده که در ساماندهی این بازارچه ها تجدید نظر انجام بگیرد که در این صورت ما هم سازوکار لازم را برای اعمال بهترین شیوه و روش کنترلی پیدا خواهیم کرد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان با بیان اینکه دامنه قاچاق نسبت به گذشته گسترده شده است، گفت: چون دامنه ی قاچاق عریض و گسترده شده لازم است تعریف جدیدی از قاچاق ارائه شود.

آشناگر ادامه داد: این افزایش وسعت دامنه قاچاق منجر به افزایش آمار کشفیات هم از سوی نیروهای انتظامی و مرزبانی شده است.

وی افزود: برنامه ای برای تشدید قاچاق سلاح، سوخت و مشروبات الکلی هم در قالب طرحی در شورای امنیت استان تدوین و تهدیدات این حوزه ها شناسایی و راهکارهایی هم برای مقابله با آنها بیان شود.

وی بیان کرد: معتقدم زمانی که کالا وارد استان شد دیگر باید مجاز شناخته شود و برای ممانعت از ورود کالای قاچاق به داخل بازار باید کنترل در مبادی ورودی تشدید شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان عنوان کرد: سختگیری ها و کنترل های شدید در خصوص کالاهای قاچاق به ویژه کالاهای ممنوعه هم چون سلاح و مشروبات الکلی و وسایل ضدفرهنگی باید در ایست بازرسی انتهای استان صورت گیرد.