ارائه قطعنامه پایان اشغالگری اسرائیل به شورای امنیت

فلسطین

سفیر فلسطین اعلام کرد: فلسطین همچنان برای گفتگو به منظور اصلاح متن قطعنامه پیشنهادی درباره پایان اشغالگری در سرزمینهای فلسطینی آماده است.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، به نقل از شبکه تلویزیونی العربیه، پس از پایان مشورت ها با کشورهای عربی عضو سازمان ملل متحد، پیش نویس قطعنامه پیشنهادی فلسطین با هدف پایان اشغالگری اسرائیل در اراضی فلسطینی از سال 1967 تاکنون، به شورای امنیت سازمان تقدیم شد.

ریاض منصور سفیر فلسطین در سازمان ملل تاکید کرد: فلسطینیان همچنان آماده گفتگو برای اصلاح متن پیشنهادی هستند.

وی گفت: طبیعتا هدف ما از این اقدام، آن است که با همه اعضای شورای امنیت به شکل رسمی مذاکره کنیم.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ریاض منصور ،خاطر نشان کرد « این واقعیت که ما این پیش نویس قطعنامه را به منظور رای گیری ارائه کرده ایم، بدین معنی نیست که درهای ادامه مذاکره را با شرکای خود از جمله اروپایی ها و آمریکا بسته ایم ».

تصویب قطعنامه ،کاهش نفوذ آمریکا

از سوی دیگر شبکه الجزیره نیز گزارشی دیدگاه خود را مطرح واعلام کرد، تصویب قطعنامه پیشنهادی کشورهای عربی به شورای امنیت ، به نظارت یکجانبه آمریکا بر مذاکرات صلح بین فلسطینی ها و اسرائیل پایان خواهد یافت.

همچنین خبرنگار الجزیره، در نیویورک، درباره پیشنهاد قطعنامه به شورای امنیت درباره مسئله فلسطین گفت:

قطعنامه پیشنهادی بر لزوم دستیابی به راه حل مسالمت آمیز، عادلانه، فراگیر و دائم برای این بحران در چارچوب مذاکرات به مدت یکسال تاکید می کند. مذاکرات بر اساس اصل عقب نشینی اسرائیل به سرزمین های اشغالی سال 1967 با امکان تبادل محدود زمین خواهد بود. پایان اشغالگری اسرائیل باید تا آخر سال 2017 باشد.

همچنین ، مسئله آوارگان فلسطین هم باید حل و فصل شود.

4949

کد N634183