تماس تلفنی ظریف با مشاور نخست‌وزیر پاکستان درباره حادثه تروریستی پیشاور

وزير امور خارجه,پاكستان,محمدجواد ظريف

وزیر امور خارجه کشورمان در تماسی تلفنی با سرتاج عزیر مشاور امنیت ملی نخست وزیر پاکستان، حادثه تروریستی پبشاور را محکوم و با مردم و دولت پاکستان و خانواده‌های قربانیان ابراز همدردی کرد.

وی گفت: اگرچه قربانی شدن جان افراد بی گناه همواره دردناک است، اما کشته شدن نوجوانانی که می‌توانند آینده ساز یک کشور باشند تالم وارده را مضاعف می‌سازد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) محمدجواد ظریف افزود: جمهوری اسلامی ایران بر اساس سیاست راهبردی خود مبنی بر محکومیت هرگونه اقدام تروریستی و همچنین با توجه به روابط مودت آمیز دوستانه و احساسات برادرانه نسبت به دولت و ملت پاکستان، حادثه پیشاور را به شدت محکوم می‌کند.

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه گفت: اینجانب از طرف خود و همچنین به نیابت از دولت و ملت ایران با دولت و ملت پاکستان و به ویژه خانواده‌ها و بازماندگان قربانیان حادثه ابراز همدردی می‌کنم و آمادگی داریم در خصوص مداوا و معالجه مجروحان حادثه، هرگونه کمک لازمی را به عمل آوریم.

ظریف با اشاره به عملیات تروریستی مذکور اظهار کرد: معتقدیم چنین حوادثی از سوی دشمنان پاکستان و کل منطقه و با هدف ایجاد بی ثباتی و ناآرامی در آن کشور صورت می‌گیرد. دشمنان اسلام با چنین اقداماتی به دنبال بدنام کردن دین مقدس و مبین اسلام هستند و در جهت منافع دشمنان اسلام عمل می‌کند.

وزیر امور خارجه کشورمان بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای همکاری با پاکستان و همچنین سایر کشورهای منطقه در جهت مقابله با افراط گرایی و ریشه کن سازی تروریزم در منطقه تاکید کرد.

سرتاج عزیز نیز در این گفتگوی تلفنی از ابراز همدردی دولت و ملت ایران در این حادثه قدردانی کرد و همکاری‌های دوجانبه و منطقه‌ای را موثرترین راه برای مقابله با گروه‌های تروریستی و افراط گرا دانست.

انتهای پیام

کد N634070

خواندنی از سراسر وب