در دیدار با نخست وزیر سوریه؛

لاریجانی: گفت‌وگوهای سیاسی تنها راه حل بحران سوریه است

مجلس شوراي اسلامي,سوريه

رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار با نخست وزیر سوریه گفت: جمهوری اسلامی ایران با تاکید برحفظ تمامیت ارضی و حاکمیت ملی سوریه از هرگونه اقدامی جهت تقویت ثبات و آرامش در این کشور حمایت می‌کند.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا،‌ وائل الحلقی نخست وزیر سوریه با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.

لاریجانی در این دیدار گفت: انجام گفت و گوهای سوری- سوری زمینه تقویت و تحکیم امنیت و آرامش در سوریه را فراهم می کند.

وی بر تداوم حمایت همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از ملت و دولت سوریه در شرایط کنونی تاکید کرد و گفت: ایران با تاکید بر حفظ تمامیت ارضی و حاکمیت ملی سوریه از هرگونه اقدامی جهت تقویت ثبات و آرامش در این کشور حمایت می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به ایستادگی دولت و ملت سوریه در برابر تحرکات گروه های تروریستی و حامیان خارجی آنها، وضعیت آینده سوریه را امیدوار کننده دانست و افزود: کشورهای غربی به ناتوانی خود جهت سقوط دولت سوریه اعتراف می کنند واینک به دنبال راه حل سیاسی برای خروج آبرومندانه ازبحران سوریه می باشند.

لاریجانی تصریح کرد: مردم و دولت سوریه شرایط سخت ابتدایی را گذرانده اند و وضعیت میدانی به نفع دولت و ملت سوریه می باشد و بایستی در شرایط فعلی با انجام گفت و گوهای سوری- سوری زمینه تقویت و تحکیم امنیت و آرامش در سوریه فراهم کرده است.

وی در پایان، گفت‌وگوهای سیاسی را تنها راه حل بحران سوریه دانست و افزود: روشن شدن اطلاعات غلط همپیمانان کشورهای غربی به آنها از وضعیت سوریه فرصت مناسبی برای مذاکرات سیاسی برای حل بحران سوریه فراهم کرد.

در ادامه وائل الحلقی نخست وزیر سوریه با قدردانی از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از سوریه، گفت: حمایت های همه جانبه ایران از دولت و ملت سوریه پشتوانه محکمی برای مبارزه با گروه های تروریستی می‌باشد.

وی برآمدگی دمشق برای گفت و گو و مذاکره با گروه های مخالف تاکید کرد و افزود: از هرگونه گفت و گو و ابتکار عملی که به منافع ملت سوریه لطمه ای وارد نکند استقبال می کنیم.

الحلقی با ارائه گزارشی از وضعیت سیاسی، امنیتی و اقتصادی در سوریه بر لزوم گسترش همکاری های دو کشور در عرصه های مختلف تاکید کرد و گفت: جنگ در سوریه لطماتی به زیر ساخت های صنعتی و انرژی این کشور وارد کرده است که باید با تسهیل مراودات اقتصادی فیمابین به ترمیم این ویرانی‌ها اقدام نماییم.

نخست وزیر سوریه در پایان نقش جمهوری اسلامی ایران در دوران بازسازی سوریه بسیار مهم و با اهمیت خواند.

انتهای پیام

کد N633183