آغاز نشست معاونان وزیران خارجه ایران و 1+5

سیاسی

معاونان وزیران خارجه ایران و گروه 1+5 پیش از ظهر چهارشنبه در ژنو با یکدیگر دیدار و قرار است آخرین جمع‌بندی‌ها از گفت‌وگوهای دوجانبه هیأت‌های مذاکره کننده ایران و آمریکا و مواضع و دیدگاه‌های دوطرف تبادل نظر شد.

به گزارش خبرنگار انرژی هسته‌ای خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت‌وگوهای دوجانبه ایران و آمریکا در سطح معاونان و کارشناسی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته جاری در ژنو برگزار شد. دو طرف در مدت دو روز 12 ساعت مذاکره فشرده را پشت درهای بسته انجام دادند.

هیات مذاکره کننده ایران امروز ضمن نشست مشترک با معاونان وزیران خارجه 1+5، به‌طور جداگانه نیز با نمایندگان این کشورها به جر آمریکا دیدار می‌کند.

سیدعباس عراقچی سرپرست هیأت مذاکره کننده هسته‌ای ایران در ژنو در روز دوشنبه مذاکرات با هیأت آمریکایی را رو به جلو و در فضایی خوب توصیف کرد. در عین حال وی به جزییات مذاکرات اشاره‌ای نکرد.

او هم‌چنین اظهار کرد که هنوز فاصله‌ها برای رسیدن به راه‌حل زیاد است و نمی‌توان نسبت به نتیجه کار قضاوتی زودهنگام داشت.

هم‌چنین سه‌شنبه شب سیدعباس عراقچی و مجید تخت روانچی با همتای فرانسوی خود در گروه 1+5 به مدت دو ساعت دیدار کردند.

به گزارش ایسنا، این گفت‌وگوها اولین دور در دوره تمدید هفت ماهه مذاکرات است. با این حال دو طرف تفاهم دارند که مذاکرات را برای رسیدن به یک توافق کلی تا کم‌تر از 4 ماه آینده به نقطه مشخصی برسانند. در طی دوره تمدید 7 ماهه مذاکرات برنامه اقدام مشترک در همان چارچوبی که طی یک سال گذشته به اجرا درآمده است ادامه می‌یابد.

انتهای پیام

کد N633027