۱

قاضی پور:چند شغله بودن باعث فساد اقتصادی می‌شود

  • ۹بازدید
  • ۱ رای
  • ۰ دیدگاه
فساد اقتصادی مبارزه با مفاسد اقتصادی

عضو ناظر مجلس در شورای رقابت گفت: نبود نظارت مجلس، قوه قضاییه، بازرسی کل کشور، وزارت اطلاعات و بانک مرکزی منجر به ایجاد فساد اقتصادی در دستگاه‌های مختلف می‌شود.

نادر قاضی‌پور در گفتگو با خبرآنلاين، در مورد فساد اقتصادی گفت: اجرا نکردن قانون و نبود نظارت از جمله عوامل ایجاد فساد اقتصادی است.

وی افزود: نبود نظارت مجلس، قوه قضاییه، بازرسی کل کشور، وزارت اطلاعات و بانک مرکزی منجر به ایجاد فساد اقتصادی در دستگاه‌های مختلف می‌شود.
عضو ناظر مجلس در شورای رقابت تصریح کرد: بانک مرکزی باید پول‌های کلانی که در سیستم پولی کشور جابه جا می‌شود را رصد کند و به نهادهای ذیربط گزارش دهد که این پول در بازه زمانی کوتاه از کجا آمده و توسط چه کسی جابه جا می‌شود.
وی با بیان اینکه فساد مالی به مراتب بد‌تر از فساد اخلاقی است گفت: باید بر واگذاری‌ها و خرید و فروش امتیازات دولتی نظارت دقیق صورت گیرد تا اجازه ایجاد فساد به کسی داده نشود.
نماینده مردم ارومیه خاطر نشان کرد: یکی از مهم‌ترین راه‌های مبارزه با فساد اقتصادی اجرای اصل ۴۹ قانون اساسی است.
وی ادامه داد: این اصل به موضوع «از کجا آوردی» معروف است و مشخص می‌کند که فلان مسئول، اموال کلان خود را از کجا به دست آورده است.
عضو کمیسیون صنایع و معادن همچنین عمل به تک شغله بودن مسئولان را از دیگر راهکارهای کاهش فشار اقتصادی دانست و گفت: در خیلی از موارد چند شغله بودن باعث فساد اقتصادی می‌شود از جمله در هیئت مدیره‌ها و مراکز شبه دولتی که ظاهرا شخصی و باطنا دولتی هستند.
عضو ناظر مجلس در شورای رقابت خاطر نشان کرد: مبارزه با فساد اقتصادی به توان سه قوه نیاز دارد.
وی ادامه داد: عمل به قانون و مبارزه با فساد اقتصادی باید از اطرافیان مسئولان شروع شود چرا که بعضا فساد اقتصادی در اطراف بعضی از مسئولان شروع می‌شود.
قاضی‌پور ادامه داد: باید دولت به صورت عملی مبارزه با فساد اقتصادی را شروع و به فلان نهاد بگوید تا ضمن تقویت نظارت خود با فسادهای اقتصادی ایجاد شده مقابله کند.
1729

 

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.