آیت‌الله جوادی‌آملی:

عظمت زن به علم و تقواست نه مشت و لگدزدن

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله جوادي آملي,زن

آیت‌الله جوادی‌آملی، با تاکید بر این‌که «تا شخصیت زنان جامعه به خوبی ساخته نشوند جامعه سالم نخواهیم داشت» گفت: نقش زنان در اسلام، مدیریت خانواده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، این مرجع تقلید در دیدار با معاون رئیس‌جمهور در امور بانوان، با بیان این‌که «عظمت زن به علم و تقوای اوست نه مشت زدن و لگد زدن» گفت: مرد در اسلام وظیفه تامین زندگی و مسکن را دارد و زن آرامش را به خانه می‌آورد.

وی گفت: زنان مجرای فیض الهی بوده و این فیض را به فرزندان در رحم هم منتقل می‌کنند ولی این مقام و جایگاه رفیعی که زنان از آن برخوردارند در دنیای غرب به صنعت و فناوری تقدیم شده است.

این مرجع تقلید گفت: اینکه زنی برود و در میدان ورزشی خود را نشان دهد افتخاری برای ما نیست و ما باید سعی کنیم که زن را در مدار حقیقی آن بررسی کنیم نه اینکه غربی‌ها چه می‌کنند و ما هم همان کار را بکنیم.

آیت‌الله جوادی‌آملی بیان کرد: مودت و محبت به عنوان اصول محوری تشکیل خانواده سالم در اسلام است؛ زن و مرد باید با محبت با هم برخورد کنند و این محبت باعث رفع همه مشکلات آنها خواهد شد.

وی گفت: اگر ملت ما امروز آقاست به مدد فرهنگ اهل بیت(ع) بوده است و باید این آقایی را به جهانیان و امثال جان کری که با ما مذاکره می‌کنند نشان دهیم.

وی افزود: ملت ایران نه به بیراهه رفته‌ است و نه کسی را به بیراهه برده است؛ ملاک عمل ما اسلام است نه فرهنگ وارداتی؛ دلبستگی به مال دنیا عامل بسیاری از مشکلات است که برگرفته از فرهنگ غربی است.

این مرجع تقلید با بیان این‌که «دستاورد دنیای غرب برای بشریت، کشتار 70میلیون نفر در دو جنگ جهانی بودن است» افزود: اسلام است که در اربعین 20میلیون جمعیت را حول محور امامت جمع می‌کند این میدان میدان الهی بود زیرا این کار با نیت خدایی انجام شد.

آیت‌الله جوادی‌آملی بیان کرد: نکته خنده دار عالم این است که مدعیان دموکراسی دست‌هایشان را بر روی ماشه بمب اتم گذاشته‌اند و حاضرند دنیا را به خاطر منافعشان به آتش بکشند.

وی گفت: اسلام جایگاه بسیار والایی برای زنان در نظر گرفته است؛ ما باید با معیار دینی، جایگاه زنان را ترسیم کنیم نه اینکه ببینیم غربی چه می‌پسندند و بعد از آن همان کار را انجام دهیم.

وی با بیان این‌که «امروز در کشوری که دانش هسته‌ای دارد موش و سایر موجودات را هم می‌پرستند» اظهارکرد: به همین دلیل است که بیان می‌کنیم سپردن اختیار جهان به این جریان‌های بین المللی سودی ندارد.

انتهای پیام

کد N631547