رئیس سازمان تبلیغات اسلامی:

استکبار با اسلام بی‌تحرک مشکلی ندارد

سازمان تبليغات,اسلام

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان این مثال که اگر مسجدی زیبا اما بی روح ساخته شود هدف دشمنان اسلام عملی شده است، گفت: امروز نظام استکبار با اسلام بی‌تحرک مشکلی ندارد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان این مثال که اگر مسجدی زیبا اما بی روح ساخته شود هدف دشمنان اسلام عملی شده است، گفت: امروز نظام استکبار با اسلام بی‌تحرک مشکلی ندارد.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی که در دومین نشست منطقه‌ای بیست و سومین اجلاس سراسری نماز صحبت می‌کرد، اظهار کرد: مسجد سازی که حکومت‌های طاغوت انجام می‌دهند، اما پشتش کارهای خود را پیش می‌برند، به درد جامعه اسلامی نمی‌خورد، بطور مثال ترکیه که وزارت ادیان دارد از داعش حمایت می‌کند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اظهارات حاج آقا تهرانی گفت: در یک جمعی با حضور ایشان از طرف ایشان چنین مطرح شد که مقدمه جهانی شدن مهدویت، جهانی شدن امام حسین(ع) است چرا که اگر دنیا امام حسین(ع) را بشناسند به مهدویت پی خواهند برد.

خاموشی گفت: راجع به نماز از صدر اسلام تا به امروز بسیار صحبت شده است اما در جامعه کنونی درخصوص مسئله نماز باید از چالش‌های روز، وضعیت فکری جهان، ارتباط نماز و هویت دینی صحبت کنیم.

وی همچنین با اشاره به اربعین حسینی و خیل جمعیتی که به کربلا رفته بودند، تصریح کرد: باور من این است که سال بعد به این جمعیت افزوده خواهد شد چرا که شخصی که امسال پا در این راه گذاشته سال بعد هم خواهد آمد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی افزود: در موکب‌هایی که در کربلا ایجاد شده بود شاهد این بودیم نماز شب اقامه می‌شد، هرچند که افراد این نماز را اشتباه می‌خواندند اما بسیار علاقه داشتند که یاد بگیرند.

خاموشی همچنین با تاکید به مسئله عفاف و حجاب و نماز گفت: در راه کربلا، نماز اول وقت مورد توجه همگان بود و نیز نصف جمعیتی که به کربلا رفتند از بانوان بودند و عفاف و حجاب بی نظیری را از آنها شاهد بودیم.

انتهای پیام

کد N631201