اخبار تکمیلی از گروگانگیری در پاکستان/ 104 نفر کشته شدند

بر اثر حمله ۶ عامل انتحاری تحریک طالبان پاکستان به مدرسه غیرانتفاعی نظامی در شهر «پیشاور»، ۵۰۰ دانش آموز و معلم این مدرسه گروگان گرفته و ۱۰۴ نفر کشته شده‌اند.

اخبار تکمیلی از گروگانگیری در پاکستان/ 104 نفر کشته شدندبر اثر حمله ۶ عامل انتحاری تحریک طالبان پاکستان به مدرسه غیرانتفاعی نظامی در شهر «پیشاور»، ۵۰۰ دانش آموز و معلم این مدرسه گروگان گرفته و ۱۰۴ نفر کشته شده‌اند.

 

 

 تسنیم به نقل از الجزیره گزارش داد، 6 عامل انتحاری با حمله به مدرسه غیرانتفاعی در پیشاور 500 دانش آموز و معلم را گروگان گرفتند که در این حمله 104 نفر کشته شده‌اند.

الجزیره به نقل از منابع پاکستانی اعلام کرد که حدود نیمی از گروگانها آزاد شده‌‌اند.

مدرسه غیرانتفاعی ارتش پاکستان مخصوص به پسران مقامات ارتش این کشور است. عاملان انتحاری تحریک طالبان پاکستان در لباس ارتش وارد ساختمان مدرسه غیرانتفاعی ارتش این کشور شدند.

براساس گزارش رئیس بیمارستان «لیدی ریدنگ» پیشاور سن کشته شدگان دانش آموز از 9 الی 16 سال است.

«محمد خراسانی» سخنگوی تحریک طالبان پاکستان اعلام کرده که علاوه برکودکان، دانش آموز بزرگ سالان را هدف گلوله قرار می‌دهد. صدای تیراندازی و انفجار با توقف در مدرسه غیرانتفاعی ارتش پاکستان در شهر پیشاور ادامه دارد.

یکی از دانش آموز که از گروگانگیری نجات یافته، گفت: حمله کنندگان سلاح های اتوماتیک پیچیده دارند که تاکنون مشاهده نکرده بودیم.

بر اساس گزارش‌های مقامات امنیتی پاکستان تاکنون در این گروگانگیری 15 دانش آموز این مدرسه نظامی نجات یافتند.

همچنین گفته می‌شود حمله کنندگان به مدرسه نظامی پیشاور جلیقه‌های انفجاری با خود دارند که کار را برای نیروهای امنیتی پاکستان مشکل کرده است.

تعداد زیادی از نیروی امنیتی پاکستان با محاصره این مدرسه عملیات آزادی گروگان را آغاز کرده‌اند. شاهدان می‌گویند که تاکنون 15 آمبولانس به این منطقه برای انتقال مجروحان اعزام شده است.

«نوازشریف» نخست وزیر پاکستان و «عمران خان» رهبر حزب «تحریک انصاف» حمله تروریستی تحریک طالبان را محکوم کرده است.

در ادامه تصاویری از حمله تروریستی در مدرسه غیر انتفاعی ارتش پاکستان در شهر پیشاور را مشاهده کنید.

 

تصاویر از راشاتودی

26149

کد N631060